Legendární výprava s Legendami

Byl páteční večer. Venku začala být zima a lidé už zalezli do svých domovů. Jen jedna skupina, zvaná Legendy, se sešla v jejich klubovně. Všichni věděli co je čeká, ale stejně se nikdo nevzdal. Jejich cílem bylo přenocovat uprostřed přírody. Proto se museli dohodnout kam půjdou, co budou jíst a jak budou spát. Nakonec se dohodli, že přespí na skautské louce, nedaleko od jejich domovů. Později večer všichni ulehli do svých pelechů a přemýšleli jaké dobrodružství je čeká následující dva dny.

Ráno se Legendy vzbudily časně. Potřebovali ještě nakoupit zásoby jídla a pití, a tak se vydali do obchodů nakoupit nějakou tu baštu. Každý přemýšlel trochu jinak – někdo měl rád pořádné vepřové maso a někdo měl radši párky. Nějaké ty cukry si taky každý koupil, aby měli dost energie na cestu. Vodou také nešetřili, jelikož ta se hodí v každém počasí. Po nákupech se nadlábli vajíčky se šunkou, pečivem a jogurty a sbalili výbavu a jídlo na celý víkend. Pak už jen uklidili nepořádek co po nich zbyl, nahodili krosny a jejich zimní výprava začala.

A tak Legendy šly. Nikam nespěchali a užívali si krásu přírody. Občas narazili na bahno, ale vždy ho hravě překonali. Za pár hodin se ocitli na skautské louce. Polovina Legend došla pro dříví a druhá polovina zapalovala oheň. Za pár minut už všichni pocítili krásné hřejivé teplo. Legendám však po cestě vyhládlo, a tak si uvařili gulášovou polévku. Až se všichni najedli, došli ještě párkrát pro dříví, aby jim v noci nebyla zima. Všem bylo teplo a najedení byli též.

Začala padat tma. Jediné místo, kde bylo světlo a teplo, bylo u ohně, a tak tam všichni zůstali. V tom ale přišla nečekaná návštěva. Tito pánové měli také naplánováno přespat v přírodě a zrovna si vybrali stejné místo. Legendám to nevadilo a podělili se s nimi o oheň. Pak však dostali hlad a začali grilovat své maso. Maso se opravdu povedlo. Později večer však byly Legendy unavené a tak šly spát. Rozložili si spaní pod širákem a i když jim byla zima, tak usnuli.

V neděli ráno se všichni probudili brzy. Začala být zima a všichni vyskákali ze spacáků a šli rozdělat oheň. Když už všem bylo teplo, udělali si snídaně a všichni se najedli. Po snídani si zabalili, uklidili nepořádek a vyrazili směrem k domovům. Cesta uběhla krátce a brzy všechny Legendy dorazily do svých domovů.

Tato víkendová výprava byla legendární a všichni si jí opravdu užili. I když byla zima, všichni ve zdraví přežili. Velké díky všem účastníkům: Martinovi, Honzovi, Lence, Kubovi, Šiškovi, Elfovi, Danovi, Adamovi,Tomášovi, Márovi, Denisovi, Terce, Martě a Eliškám.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.