Minizoo a svíčkárna? Proč ne

V sobotu na svatého Martina jsme se sešly na Českobrodském nádraží. Koupily jsme si lístky, označily si je a šly do vlaku, kterým jsme dojely do Klánovic. V Klánovicích jsme chvilku počkaly na autobus, nasedly a frčely za zvířátky.

Vystoupily jsme z autobusu, prošly ulicí až na konec a vešly do vrat. Řekly jsme si, jak se budeme chovat a společně jsme došly k Andulkám. Kopršky se během chvíle rozutekly k ostatním zvířatům a začaly se s nimi mazlit.

Po chvíli nám už bylo chladno, rozhodly jsme se jít dovnitř budovy. Uvnitř budovy jsme si koupily svíčky a šly je namáčet do barevného vosku. Každá z nás si udělala jednu svíčku, někdo v tom pokračoval a udělal si jich víc. U slečny pokladní jsme si koupily sáček, vešly do vedlejší místnosti a začaly míchat svou vlastní kombinaci koupelové sole.

Přišel čas oběda. Snědly jsme svačiny od maminek, napily se a mohly pokračovat. Přesunuly jsme se do místnosti, kde jsme si vytvořily glycerinové mýdlo. V čase, kdy nám mýdlo tuhlo, vyráběly jsme další svíčky nebo byly venku za zvířaty. Šly jsme se podívat i do čokoládovny a ta nás moc nezaujala…

Měly jsme dotvořeno a byly jsme venku u zvířat. Výlet se nám chýlil ke konci, vyfotily jsme se a pomalu šly na autobus. Čekání na autobus či vlak je vždy dlouhé, tak jsme si ho krátily povídáním a vyprávěním historek. Ve vlaku jsme si ukázaly naše výrobky a už tu byl Český Brod.

Reakce na tento výlet byly pozitivní a už se těšíme na další akci.

Kačka