Výprava světlušek do Kácovce

V květnu jsme se světluškami vyrazili na tábořiště do Kácovce. Cesta vlakem byla dlouhá a po příchodu na místo se již začalo smrákat. To nám ale nebránilo ve skvělých hereckých výkonech při večerní pantomimě. Před spaním jsme si ještě zazpívali několik písniček na dobrou noc a za chvíli se ozývalo jen šumění potoka.

Ráno nás přivítalo krásné ráno zalité sluncem. Vyrazili jsme se podívat po okolí tábořiště. Nejmladší holky se šly podívat do lesa, starší se pustily do opravy sezení a nejstarší holky vyzkoušely svou první stavbu slavnostního večerního ohně – pagody.

Po obědě jsme spokojeně odpočívali, povídali si, hráli stolní hry a vyhřívali se na sluníčku. Odpoledne jsme si zpestřili zopakováním první pomoci a pak se vydali na stopovačku. Ta nás zavedla za nedalekou vesničku Chochol k malému rybníčku, ve kterém jsme pozorovali mnoho pulců. Nedaleko jsme také objevili velké mraveniště lesních mravenců a vše si pozorně prohlédli.

Večer jsme zapálili oheň v táborovém kruhu, hráli jsme hry, zpívali a bylo nám fajn. Najednou nás ale naše roverky vytáhly na noční procházku. Zpátky se holky musely vrátit v menších skupinkách samotné. U táborového ohně je ale čekala odměna. Tygřice získaly světluškovský šátek, Pampelišky a Ještěrky dostaly skautskou píšťalku.

V neděli jsme si ještě šli užít zábavu do lesa. Starší holky stavěly bunkry pro celou skupinku, mladší holky zas připravily domečky pro lesní skřítky. Stavby se nám velice povedly. To už byl čas oběda, balení a odjezdu domů.