Feneg 2018 – Ohlédnutí

Byl pozdní večer 11. máj a v parku u Pivovaráku se k něčemu schylovalo. K čemu? No přeci k velkým přípravám. Takový festival tu ještě nebyl. Zvládneme to všechno? Vydrží počasí? Přijde vůbec někdo?

Feneg - MažoretkyAno! Sobotní poledne naše obavy z průběhu Festivalu Feneg 2018 nechalo rozplynout. Slavnostního zahájení se na pódiu ujala série vystoupení základních škol a tak se mohla zábava naplno rozproudit. Desítky neziskových organizací, které využily celé odpoledne ke své prezentaci, pak nabízely velikou škálu atrakcí a disciplín nejen pro děti, ale i dospělé. Je libo vyblbnout se na skákacím hradu, nebo nabrat svaly na lezecké stěně? Projet se ve skoro doopravdickém autě? Vybalancovat přechod přes slackline? Udržet trpělivost při šachové partii či se projet na lanovce? Není problém, festival Feneg nabídl mimo to i ukázku včelína, zastavil nás u zajímavé knížky nebo provedl žebříkovým bludištěm. Ještě poděkování organizátorům na pódiu, luxusní zmrzku nebo langoš k další super sérii aerobic vystoupení a hurá do pěny.

K večeru se sice blížilo, ale na vanu bylo přeci jen ještě brzy. Pěnu nám místní hasiči tedy vypustili rovnou na trávu! Vyřádili jsme se i v následující sprše, která z nás poslední zbytky pěny smyla a my tak měli spoustu nezapomenutelných zážitků. Počasí nám vydrželo, lidí a dětí přišlo habaděj a i organizátoři si celé odpoledne parádně užili. Co víc si přát? Snad aby se festival Feneg brzy opakoval?