Legendy v Alze a na motokárách

Neděle 5. srpna 2018 se do naší kroniky zapíše jako další legendární den. Den, kdy si Legendy udělaly malý výlet do Prahy, aby navštívily logistické centrum Alzy a poté se vydaly do největšího motokárového centra v ČR. A k tomu všemu se výpravě podařilo ukázat, že sbírání zkušeností je otázkou času a toho ještě nebylo úplně dosaženo. Ale vezměme to pěkně popořadě…

První malý přešlap byl, že si ne všichni dostavili na nádraží. Někdo protože zapomněl, David protože zaspal. Ani na nádraží to neměli všichni jednoduché, takže začala oblíbená hra, kdo mi půjčí drobné na PIDku. Tuto soutěž vyhrál Kubíček. Naše cesta směřovala do Horních Počernic do logistického centra Alzy, kterým nás provedl Jan, jenž v Alze pracuje jako školitel a popsal nám celý proces od naskladnění zboží až po jeho expedici ke konkrétním zákazníkům. Viděli jsme spoustu technologie a byli velice překvapeni, kolik kilometrů po skladě může zboží najezdit na automatických dopravnících, než je finálně zabaleno a připraveno k vyzvednutí či odeslání.

Po necelých dvou hodinách jsme se přesunuli na motokáry do nedaleké Praga Areny. Ve dvou desetiminutových jízdách jsme si všichni vzájemně poměřili své řidičské schopnosti a i zde se našel prostor pro bohulibé chvástání Šíši o tom, jak všechny beznadějně porazí. A víte, kdo je třetí? To je až ten v pořadí druhý kdo nevyhrál, v Šíšově případě obě kola. 🙂 Motokáry každopádně byly zlatým hřebem dne a věřím, že bychom tam vydrželi doteď…

Když už se na zpáteční cestě zdálo, že jsou všechny útrapy u konce, tak z čista jasna zazářil Mára, když nestihl vystoupit z autobusu a popojel dál, aby mohl ukecat autobusáka na zastávku mimo běžnou trasu.

Na závěr jsme v Kyjích maličko zmokli, ale vzhledem k dlouhodobým vedrům to bylo spíše nečekané zpestření, než nepříjemnost.

Náš výlet proběhl jako dobrovolné prázdninové setkání v rámci Fénixe – čekatelského kurzu, který na letošním táboře začátkem prázdnin odstartoval pro naše rovery a rangers. Ti se již nějakou dobu aktivně podílí na vedení našich družin a oddílů a Fénix je tak další vzdělávací akcí, která navazuje na loňský rádcovský kurz Havaj.

Fotografie z našeho parádního výletu si můžete prohlédnout zde.