Výstup Tygříků na horu Jerenga

V sobotu 24. listopadu začal výstup Tygříku na horu Jerenga, na jejímž vrcholu mohli stanout jen Ti nejvytrvalejší. Kluci se sešli v hojném počtu 15 členů a rozděleni do dvou týmů tak ihned začali plnit první úkoly celé expedice.

Na odreagování si zahráli oblíbenou hru ZOO, kterou si moc užili. Aby taky ne – komu by se nelíbilo majznout kamaráda polštářem po hlavě. Následoval fotbálek, který si kluci zahráli rukama a program poté mohl vesele pokračovat představením Káťa a Škubánek v českobrodském Kině. Představení bylo úplně vyprodané a klukům se moc líbilo. Poté naši dobrodruzi znovu zavítali zpátky do klubovny, kde pokračovali spoustou dalších her.

Pak přišla na řadu večeře v podobě palačinek, které si kluci v rámci expedice Jerenga sami namazali. Obrovskou horu, kterou jim Honza s Martinem usmažili, zdolali kluci rychleji, než jsme jim stihli s ostatními rovery pomoct :-).
Po večeři čekal kluky herní večer na péesku, a mohlo se tak závodit v autech nebo na snowboardu. Večer byl zakončen promítáním filmu…

Ráno si kluci vyčistili zuby, nasnídali se a pokračovali kurzem první pomoci, což byla další část jejich expedice. Tento kurz zvládly oba týmy na výbornou.

Následovala stavba bivaku za nepříznivých podmínek sněhové bouře a mrazivého větru. No, ještě že to byla jen zkouška uvnitř v klubovně! Po postavení bivaku se expedici povedlo slavnostně zapíchnout vlajku na samotném vrcholu a mohlo následovat vyhodnocení celého přespání a rozdání cen. A pak všichni plni skvělých zážitků hurá domů na oběd…

Na pár fotek z naší expedice se můžete podívat zde.

Tomáš Hanuš