Kopršky se vydaly za překvapením

Na státní svátek jsem se sešly v 8:20 na nádraží v Českém Brodě a pomalu šly na vlak do Kolína. V Kolíně nám dala Bára s Kačí a Kačí šifru, ve které jsme po vyluštění měly zjistit, jakým vlakem pojedeme do Kutné Hory. Šifry byly jednoduché, tak jsme se přesunuly do nádražní haly, kde jsme si vše podstatné našly a mohly jít na nástupiště.

Přijely jsme do Kutné Hory a dostaly mapu města, podle které jsme měly za úkol dojít k plaveckému bazénu. Došly jsme na místo a tam náš čekalo první překvapení – motokáry. Žádná z nás v motokáře ještě neseděla, tak jsme nevěděli, co od toho čekat. Nikdo se naštěstí nezranil a všechny jsme si to užily. Z motokár jsme si odnesly to, že Péťa nikdy nedostane řidičák. Jezdila strašně rychle a pořád bourala.

Odešly jsme z motokár a čekalo nás druhé překvapení. Šly jsem městem do Českého muzea stříbra, kde nás čekalo podzemí. Podzemí bylo krásné. Vyzkoušely jsem si, jak moc museli být horníci hubení, aby se vešli do chodbiček. Mohly jsme vidět vytvořeného krokodýla, zatopenou štolu a u příchodu pavouky. Škoda jen, že s námi dolu nešla Anežka. Když jsme vylezly ven, světlo nás na chvilku oslepilo.

Bylo tak příjemné teplo, že jsme si dali zmrzlinu, kterou jsme lízaly cestou na naše třetí a poslední překvapení. Počasí nám přálo, tak byla otevřená bobová dráha. Bobovou dráhu jsme s úsměvem sjely celkem 3x a při poslední jízdě to Adélka neubrzdila a lehce popostrčila paní.

Času na vlak do Kolína jsem měly dostatek, tak jsem se šly houpat na houpačky, skákat po barevných pneumatikách a také na trampolínu.

Na zpáteční cestě domu jsme ve vlaku zkoušely náš pravý smích a dojídaly svačiny.

Bylo to příjemné překvapení a zde si ho můžete prohlédnout i vy.