Po stopách prasátka Peppy, aneb výprava Tygříků a Dračic do Kácovce

Legendárně první společná víkendová výprava Tygříků a Dračic do Kácovce započala v pátek odpoledne. Cílem cesty bylo naše tábořiště se srubem, které se nachází nedaleko řeky Sázavy. Po příjezdu jsme se zabydleli, vybalili si věci a vyrazili na procházku po okolí. Všude kolem je nádherná příroda. Smrkový les, květinová louka a potůček protékající tábořištěm tu rozhodně nechybí. Po večeři, ke které jsme měli řízky a tousty z domova, jsme se rozdělili do družin. Tygříci vyrazili na dobrodružné předávání oddílových triček a Dračice se vydaly do svého sezení, kde si zahrály několik her. Pomalu se začalo stmívat, první den se chýlil ke konci, a tak jsme se vydali do svých spacáků.

Sobotní východ sluníčka se stal naším budíčkem. Po ranní hygieně a snídani jsme vyrazili společně s prasátkem Peppou a její rodinou na rozcvičku. Pořádné zachrochtání, podrbání se za uchem a protažení kopýtek patří do každodenní rutiny téhle prasečí rodinky. Prasátko Peppa se ale při cestě zpátky do tábora někam zatoulala. Začali jsme ji tedy hledat. Celé dopoledne jsme plnili různé úkoly po okolí a snažili se ji najít. Po obědě a poledním klidu jsme se vydali na zmrzlinu do kiosku u Čerta. Výletem k řece, koupáním a hraním her jsme strávili celé odpoledne. Cesta zpátky byla poměrně náročná, protože bylo velké horko, ale po příchodu do tábora jsme si dali na osvěžení meloun. K sobotní večeři jsme si každý udělali obloženou housku nebo chleba podle toho, co máme rádi. Večerní aktivity se nesly v duchu oddílových programů. Dračice si rozdělaly ohýnek v sezení a opékaly marshmallows a Tygříci hráli hry na hřišti. Den plný zážitků byl u konce, a tak se všichni vydali do hajan.

Neděle opět odstartovala východem sluníčka, ranní hygienou a snídaní. Dopoledne jsme pokračovali v hledání Peppy, kterou jsme nakonec úspěšně našli uprostřed lesa u čaroděje Máji. Odpoledne jsme si už jen zabalili a vyrazili na cestu domů.

Mrkněte se, jak jsme si výpravu užili a mimochodem už teď se nemůžeme dočkat tábora!