Výprava Orlů do Nymburku

V páteční podvečer jsme se skupinou sedmi Orlů vyrazili směr Nymburk. Cesta byla pohodová, a i klubovnu jsme našli bez nesnází. Nacházela se velmi blízko náměstí, a tak jsme vše měli v dosahu. Po příjezdu jsme si prohlídli klubovnu, vybalili si batůžky a po vydatné večeři a krátkém filmu jsme konečně zalezli do spacáků.

Druhý den ráno jsme podnikly geocachingovou výpravu. Podívali jsme se do parku, na náměstí i na břeh řeky Labe. Cestou jsme našli tři pečlivě schované schránky, do kterých jsme se zapsali a z jedné jsme si výměnou odnesli nového malého maskota.

Po obědě, výborné zmrzlině a odpoledním klidu jsme hrdě vyrazili na prohlídku do zdejšího Nymburského pivovaru, kde se vaří známé české postřižinské pivo. Prováděl nás moc milý pán, který o výrobě věděl první poslední, a tak jsme z pivovaru odcházeli zas o něco chytřejší. Provedl nás celým pivovarem a ukázal všechny procesy, kterými pivo prochází, než je odtud posíláno skoro do celého světa.

Po návratu z pivovaru si kluci sami začali připravovat večeři. Rozhodli jsme se pro něco netradičního, a to masové fondue. Jedna polovina připravovala rozmanité dresingy a druhá krájela maso. Kluci si pak sedli ke stolu, dostali vidličky a v rozpáleném oleji si kousky masa postupně smažili. Večer měli kluci volno na hraní her.

V neděli jsme si udělali ještě jednu procházku po okolí a cestou do klubovny jsem se stavili na dětském hřišti, kde jsme si zablbli úplně všichni. Pak už nezbývalo nic jiného, než zabalit věci a odebrat se na nádraží. Ale samozřejmě nesměla chybět zastávka na zmrzlinu.

Gabča