Krajské kolo Svojsíkova závodu. Benátky na Jizerou – Gepardi

V pátek  6. 6. se Gepardi sešli v klubovně, aby si zkontrolovali vybavení na Svojsíkův závod. Rozdělili jsme si, co kdo ponese, a pak jsme si udělali večeři. Dali jsme si párky v rohlíku a po večeři jsme si ještě chvilku hráli hry a pak jsme šli spát.

V sobotu jsme vstali v 5:45. Dali jsme si rychlou snídani a jeli jsme do Benátek nad Jizerou, kde bylo oficiální zahájení.  Na místě nám řekli veškeré informace ohledně závodu a předali peníze abychom si mohli obstarat oběd , večeři a dopravu. Jako první jsme se vypravili na stanoviště,  kde bylo za úkol vyměnit prasklou duši u kola. To jsme splnili za chviličku a pokračovali jsme dál v cestě. V nedalekém obchodě jsme si koupili ingredience na gulášovou polévku, kterou jsme si později udělali na plynovém vařiči přímo uprostřed náměstí. Pak jsme si prošli jednotlivá stanoviště jako například fyzickou zdatnost, zdravovědu, obsluhu zařízení, vyhledávání informací, určování dopravních značek a na konec bylo logické myšlení. Tady jsme se dokonce vyčvachtali v rybníčku, který byl poblíž. Pak jsme šli koupit věci na večeři. Koupili jsme si těstoviny 2 minutes, šunku a vodu, která byla potřeba k vaření. Jménem celé družiny musím poděkovat Lukášovi, který se ochotně nabídnul, že ty vody vezme. Pak jsme šli asi pět kilometrů na vlakové nádraží, odkud jsme vyrazili do Dolního Bousova, kde jsme si postavili stany, udělali večeři a šli jsme spát.

Další den ráno jsme se šli nasnídat, uklidily jsme si stany a vyrazili jsme na trať. Tentokrát už ale v Dolním Bousově. I v neděli nás čekala spousta disciplín. Třeba jako schopnost rádce řídit družinu, manuální zručnost, všeobecná znalost, znalost přírodnin, týmová spolupráce, stavění přístřešku a úplně na konec jsme šli na fyzickou zdatnost. Odtud to bylo už jen kousek do tábořiště, kde byl cíl, ve kterém jsme si pochutnali na výborném guláši. Pak už jsme jen čekali na vyhlášení, kde jsme se dozvěděli, že jsme byli na sedmém místě z osmnácti. Spokojeni s výsledkem a skvělým závodem jsme se vypravili domů.

Adam Boháč