Podzimní výprava 2019

Naše druhá podzimní výprava do Prahy započala klasicky před klubovnou. Jako každý rok se před kinem nahromadily slzy maminek, radosti tatínků a batohy dětí. Přestože jsme už v Praze byli, stověžatá matička pro nás skrývala mnoho nových překvapení a zážitků. Na pozvání Královny Dobra jsme vyrazili vlakem směr Praha – Libeň.

Příjezd probíhal hladce, všechno vypadalo v pořádku, ubytovali jsme se, posvačili, zahráli si pár krátkých her a očekávali příchod královny. K našemu úžasu se ale společně s Královnou Dobra objevila i Královna Zla se svojí armádou. Ovládla hrad Dobra a chtěla královnu Dobra zapudit. V tom jsme ji naštěstí zabránili. Královna Dobra nám pak vysvětlila, že vojsko bylo dříve její, ale zlá královna je všechny očarovala. Naším úkolem tedy bylo vojsko získat zpět. S tím jsme začali rozdělením do týmů, vlajkou a pokřikem.

Po obědě byl první oddílový program. Většina oddílů vyrazila do ulic Prahy, nebo se seznamovala s mnohými vymoženostmi dvora COPTH. Po krátké pauze na svačinu se mladší členové věnovali dalšímu objevování, kdežto starší se začali připravovat na jejich výpravu do Brd, která je čekala další den. Večer strávili všichni ve škole, starší se dále připravovali na brzký výjezd a menší to s krátkou pohádkou zakončili v brzké posteli, aby načerpali sílu na další den.

Neděle začala v duchu společných programů. Zatímco LG a Kopršky vyrazili už v brzkých ranních hodinách na vlak, ostatní pomalu vstávali, čistili si zuby a snídali. Potom se spolu zaměstnávali Medvědi a Ještěrky, Orli a Pampelišky, Tygříci a Dračice, jenom Krevetky vyrazily na ranní procházku po okolních parcích. Po famózním oběde nás opustili i mladší. Nejmenší vyrazili do Tobogy, velkého vnitřního zábavního parku, hned vedle kterého jely i PJ do Jumpareny. Orli a Medvědi naopak neodjeli daleko, jen do blízkých Holešovic do Mořského světa. Nema jsme našli naštěstí všichni. Na svačinu se vrátily jen Krevetky a Dračice, které po ní měly rukodělky. PJ stále hopsaly na Zličíně a MO vyrazili z Holešovic na Harfu do Hokejové síně slávy.

Večer se opět objevila Královna Zla, která, nahněvaná ztrátou některých jejích vojáků, zaklela chodby hradu. Všude byly bažiny! Družiny se museli metodou pokus a omyl dostat přes všechny bažiny, aby mohly oslabit moc Zla a osvobodit další vojáky z kouzel zlé královny. Když se nám podařilo všechny bažiny zneškodnit, poctila nás svou přítomností i Královna Dobra, které se podařilo získat na naši stranu další ztracené duše.

Pondělí začalo opět bez starších, kteří se ještě nevrátili ze své výpravy do Brd. Dračice a Tygříci si vyzkoušeli turismus, Krevetky vyrazily na vrch Vítkov, Paješky si vyzkoušely yógu a Orli poznávali druhy rostlin. Po obědě se zase všichni rozutekli do všech stran. LG se jen nadechli ve zdech školy a hned zase pryč s Medvědy na Lasergame. PJ se po vyrábění odebraly do parku Stromovka do Planetária, Orli vyrazili do lanového parku pokoušet strach z výšek. Tygříci vyrazili do bazénu, kde se po svačině vystřídali s LGM. Dračice a Krevetky se mezitím oddaly do péče Kopršek, které potom vyrazily za Svojsíkem na Vyšehrad. Dračice a Krevetky zůstaly ve škole. 

Večer byl zase narušen invazí Královny Zla. Bez většiny vojska byla velmi nabroušená. Roztrhala a zašifrovala pergamen a rozházela ho po areálu školy. Děti jej musely v temných koutech dvora opět nalézt, rozluštit hádanky a poskládat odpovědi. S tím osvobodily zbývající vojáky, kteří se mohli opět připojit na stranu Světla. S pochvalou od Královny Dobra jsme všichni zalezli na kutě.

V Úterý už nás čekalo jenom uklidit a vyrazit domů. Před úklidem ale všichni ještě něco málo stihli. Někdo vyrazil na procházku, někdo si zahrál fotbal na hřišti, někdo prodloužil budíček. Po vyhodnocení boje proti Zlu jsme uklidili a vyrazili na vlak, který nás všechny, jak děti, tak vedoucí, unavené zavezl až domů do postele.