Pololetky Pardubice 2020

Krevetky a Šmoulata: Druhá velká akce Krevetek a rovnou pololetky. Hojná účast nám umožnila nejen návštěvu kreativního centra a výrobu módních náramků, ale i výpravu se Šmoulaty do Muzea kouzel a velkého kouzelnického představení. Z představení jsme si odnesly spoustu podnětů pro výrobu vlastních magických světelných talismanů pro lepší a bezpečnější usínání.

Dračice: Přátelství a talismany jsou důležité pro strastiplnou cestu z kouzelného lesa, který jsme navštívily. I přes všechny nástrahy a popadané stromy přes cestu se podařilo splnit všechny úkoly a vyjít z lesa ven. Jsme prostě statečné a šikovné holky a s přehledem zvládneme všechny úkoly, které nám vedoucí přichystají.

Tygříci: Vydali jsme se na cestu za dravou zvěří. Na svém putování jsme potkali kachny, ryby a nutrie. Jen to jméno nutrie nám nějak nešlo a prostě jsme ji pojmenovali plovoucí myš. Na zpáteční cestě jsme ještě stihli hru na piráty na místním hřišti.

Pampelišky a Ještěrky: Pololetní prázdniny pro nás byly velmi úspěšné. Dokázaly jsme si svou odvahu na lezecké stěně a dokázaly jsme si, že umíme překonat samy sebe. Při rukodělkách se zase ukázala naše šikovnost při výrobě hologramů. Při společném vědomostním kvízu s Orly DISK jsme prokázaly své znalosti a myslíme si, že jsme klukům vytřely zrak.

Orli: Sobotní odpoledne jsme strávili s Paješkami při kvízu, jehož otázky byly rozeseté na malebném břehu řeky. Navzdory záludnostem některých otázek, jsme si s kvízem poradili. Ukázalo se, že rozlítaní kluci mají v hlavách i spoustu užitečných vědomostí a myslíme si, že jsme Paješky porazili.

Kopršky: Rozhodly jsme se navštívit místní hvězdárnu. Dozvěděly jsme se plno zajímavých věcí o vesmíru a zároveň se zúčastnily přednášky „Od Einsteina k chillským obrům“, kterou vyprávěl místní nadšenec. Přednáška byla dlouhá, tma a vydýchaný vzduch udělal své a některé z nás uspal. I přesto jsme si odnesly i nějaké informace. Abyste rozuměli, chillští obři jsou tamější kopule, ze kterých se pozoruje vesmír.

Lvi, Gepardi a Medvědi: V rámci pololetní výpravy jsme si jako první odpolední zaměstnání vybrali Lasergame. Po návratu z města a svačině jsme vyzkoušeli místní lezeckou stěnu a večer si promítli film Králíček Jojo. V sobotu byl na řadě fotbal a flagball. Po obědě jsme vyrazili do města, prohlédli si místní památky a procházku zakončili návštěvou aquaparku, kde jsme vyzkoušeli všechny skluzavky, tobogány a divoké řeky.

Psohlavci 14