PJ v Náprstkově muzeu

V sobotu 15.2. vyrazila družina Pampelišek a Ještěrek do Prahy. Naším cílem bylo Náprstkovo muzeum a zde pořádaný workshop o japonském umění.

PJ v Náprstkově muzeuPo příchodu do muzea jsme si nejprve prohlédli probíhající výstavy. První se věnovala starověkému Egyptu. Viděli jsme všelijaké sošky, sargofágy a pohřební schránky. Také jsme měli možnost vyzkoušet si egyptskou společenskou hru. Druhá výstava se věnovala životu původních obyvatel Austrálie a oceánie. Prohlédli jsme si bumerangy, házecí kyje, různé dřevěné zdobené masky či zajímavé hudební nástroje.

Nakonec jsme se přesunuli na workshop. Zde jsme se rozdělili do skupin a postupně si vyzkoušeli různé kreativní činnosti. Vytvářeli jsme si podpisové razítko – to proto, že v Japonsku prý má každý své, aby se vždy nemusel podepisovat velmi složitým znakem. Zkoušeli jsme japonské origami a ozdobnou panenku. Naučili jsme se skládat prostírání do tvaru listu a ozdobili si hůlku do vlasů. Velmi zajímavé také bylo zkusit si kaligrafické písmo. Mohli jsme si vybrat slovo, které chceme napsat a pod vedením kaligrafky jsme se ho pokoušeli napodobit. A věděli jste, že kaligrafie se tvoří ve stoje?

Každá jsme si tak z výletu odnášela zajímavé nové zkušenosti. Prohlédněte si fotografie z našeho výletu v galerii.