Přespání Kopršek

Přespání Kopršek

Z nádraží i města proudí davy lidí. Staří i mladí utíkají k autobusům, nebo právě z nich vystupují a svižným krokem míří ke svým domovům. Je totiž pátek a všichni se těší na nový začínající víkend. Naše skupinka 8 dívek, které si říkají Kopršky, postupně docházejí k naší skautské klubovně plné očekávání. Netuší totiž, co se na dnešním přespání v klubovně bude dít.

,,Vítejte na přespání v klubovně“ řekla vedoucí Bára a všechny v tu ránu nastražily uši. Prvním úkolem, který měla vedoucí Káča připravený pro Kopršky, byla obíhačka po městě. Dívky se rozdělily do 4 skupin, od vedoucích obdržely peníze a také dostaly papír s šifrou. Když bylo vše potřebné vyřčeno, holky se s nadšením rozutekly do města. Čekala je hodinová cesta přes náměstí k pivovarskému parku, dále pokračovaly k muzeu a k sokolovně, znovu přes náměstí až ke kouřimské bráně. Po úspěšném vyluštění šifer, každý tým zjistil, jaké potraviny má nakoupit v místním supermarketu.

Po návratu do klubovny čekala holky svačinka a výběr činností u večerního vaření. Během krátkého volna všechny nabraly zase dostatek energie a s chutí se pustily do hry “Hádej, kdo jsem“. Hra se týkala tématu Skautské věci. Některým trvalo pár minut, než uhodly věc, kterou měly napsanou na papírku na čele, jiným musely vedoucí napovědět, aby uhodly věc, kterou představují, v časovém limitu.

Mezitím se venku začalo stmívat a to byl signál, že se pomalu blíží večer a Kopršky čeká vaření špaget s kuřecím masem. Všechny věděly, jaká činnost je čeká, proto se bez váhání do ní pustily. U krájení cibule si většina z nás poplakala, u krájení masa se většina z nás zasmála a po necelé hodině krájení, míchání, slévání…jsme se všechny pořádně nadlábly. Mytí nádobí, příprava popcornu a filmu všem šla od ruky i s plnými bříšky. Místností zavoněl popcorn. Všichni se pohodlně usadily na židlích nebo si zalezly do svých spacáků. Film Skautův průvodce zombie apokalypsou mohl začít. Netrvalo dlouho a z místnosti byly slyšet vyděšené výkřiky, ale i smích. Jelikož holky nebyly po filmu unavené, tak si s chutí nechaly pustit ještě film Rafťáci. Ale během koukání únava postupně dolehla na všechny. ,,Konečně konec“ řekla jedna z Kopršek a všechny jako na povel se zvedly, šly si připravit svá místa na spaní, vyčistit zuby a pomalu se postupně všechny uložily nakutě.

Druhý den ráno se nikomu nechtělo vstávat, ale i tak celkem ochotně holky vylezly ze svých vyhřátých spacáků. Moc dobře věděly, že je čeká sladká snídaně, na kterou se těšily jako malé děti. Zatímco čtyři skautky připravovaly těsto a smažily palačinky, zbylé čtyři uklízely klubovnu. I když to tak z počátku nevypadalo, tak se palačinky holkám moc povedly a všechny si na nich pochutnaly. Po umytí nádobí, uklizení celé klubovny a sbalení věcí, se všechny složily na gauč v Pohárovce.

V dáli bylo slyšet odbíjení kostelního zvonu a hned všem bylo jasné, že je konec přespání. Holky odcházely z klubovny s plnými bříšky a plné nových zážitků, které vstřebávaly ještě dlouho poté.