LJT Jumanji 2020

Táborová hra pro mladší byla letos na motiv filmu Jumanji. Skupinka studentů v jednu chvíli drží v ruce ovladače od videohry a v mžiku se přemístí do neznámé džungle do postav, které si ve videohře vybrali. Krom toho, že vůbec netuší, jak se do džungle dostali a proč, vypadají jinak než ve skutečnosti, a ani nevědí, co mají udělat pro to, aby se mohli vrátit zpět do svých normálních životů.

Naštěstí se na scéně velmi brzi objevil Nigel. Ten je součástí hry do které se dostali a vysvětlí jim, proč jsou v tělech dr.Bravestona a jeho týmu a také, co je jejich hlavním úkolem. Navrátit velký drahokam zpět do oka jaguára (sochy vytesané do skály). Drahokamu se již dříve zmocnil hlavní záporák Van Pelt, jenž tím získal moc ovládat zvířata.

Po seznámení se s příběhem se všechny děti rozhodly van Pelta porazit a pomoci tak dr.Bravestonovi a jeho týmu splnit všechny úkoly, které se postupně od Nigela dozvídali. Ať to bylo přehrazení řeky, vyluštění starodávného písma, či přípravy pastí na divoké nosorožce. Na pomoc jim přispěchal i zoolog a cestovatel, který je přijel navštívit a přednášel jim o exotických zvířatech.

Po pár dnech nám nad hlavami přeletěla se svým dvoumotorovým letounem pilotka Alex, aby se k nám následně přidala. Po spoustě dalších úkolů, kdy si všichni vyzkoušeli jaké je to plížit se v noci džunglí jen s malou vlastnoručně vyrobenou lucernou, se podařilo drahokam navrátit na své místo. Tomu předcházel tvrdý souboj s Van Peltem a jeho poskoky. Ten však prohrál a ztratil svou moc. Tím byla džungle Jumanji zachráněna a hra byla u konce. Všichni si tak zasloužili velkou odměnu.

Mimo táborové hry byla samozřejmě i spousta programu pro jednotlivé družiny. Děti si tak mohly vyzkoušet lanové lávky, střelbu ze všeho možného i nemožného, přespat pod širákem mimo tábor, rozdělat ohně v nepříznivých podmínkách, zahrát si řadu dalších her v lese, či si vytvořit batikované tričko.

Rozdělený tábor byla jistě zajímavá zkušenost nejen pro vedoucí, ale i pro děti. Ti, kteří loni patřili mezi nejmladší členy týmů, se letos stali jejich kapitány a nesli tak mnohem větší zodpovědnost. Komu nestačilo toto krátké vyprávění, může si prohlédnout nespočet fotek na našich stránkách. Za rok tedy zase zpět v Kácovci, ale již v září na schůzkách.

Tábor světlušek a vlčat.

Tomáš Vyhnal, Psohlavci 14