Říjnová výprava PJ

Začal podzim. Slunce a dobré počasí nás ale ještě neopustilo, a tak se družiny Pampelišek a Ještěrek vypravily na víkendové dobrodružství na srub do Kácovce.

Páteční večer jsme se zašli podívat po blízkém okolí a vychutnali si výhled na krásně osvětlený hrad Český Šternberk. Cesta zpět na tábořiště byla už trochu strašidelná, protože nás obklopila tma. V teple u roztopených kamen jsme se ještě pobavili hrou Dvě pravdy a jedna lež, která prověřila naši schopnost udržet si kamennou tvář a odhalovat zážitky našich přátel.

Největším zážitkem druhého dne bylo pouštění řiditelných draků. Vypravili jsme se na největší kopec v okolí. Po cestě jsme objevili lískové ořechy, které nás na cestě trochu zdržely. No uznejte, takovou dobrotu jsme tam nemohli jen tak nechat! Na kopci jsme vybalili draky a učili se je řídit. Užili jsme si u toho spoustu legrace. Draci prověřili naše fyzické síly i naši šikovnost. Vůbec se nám nechtělo zábavu opustit, ale začal se blížit večer.

Cestou zpět jsme se ještě chvíli zastavili u ranče, kde jsme obdivovali krásu koní a hříbat. S některými jsme se trochu spřátelili, a tak nám dovolili nechat se pohladit. Večer přišel rychle a do údolí vpadla tma. To byla skvělá příležitost zahrát si noční hru.

Nedělní ráno jsme si trochu přispali a po snídani si ještě užívali pohybu a sluníčka, než nás ubíhající čas donutil k úklidu, balení a návratu domů. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Skautky, Psohlavci 14