RoTa – 1. běh

Co se vám vybaví, když se řekne slovo “rota”?

  • Mája a DenčaRota – vojenský útvar
  • Rota – město na Pyrenejském poloostrově nedaleko Gibraltaru
  • Rota – válečný film o Vietnamu*
  • Rota – seriál z dílny Walt Disney – Rychlá rota

My máme nový význam tohoto slova, akronym pro Roverský Tábor!

Poslední víkend v září vyrazily čtyři generace psohlavských roverů & rangers na společnou výpravu na základnu v Kácovci. Cestovali tradičně vlakem a jak tomu v září může být, z nádraží na srub patřičně zmokli. Nejsou to žádné slečny (samozřejmě některé ano, ale jen podle občanky), a tak to vzali s humorem, protože nepohodlí k dobré výpravě patří.

Večer zpříjemnila kytara a historky starších, kteří se chtěli před mladšími vytáhnout a příběhy nedávné, kdy se mladší snažili udělat dojem na ty starší.

V sobotu dopoledne si pak všichni při hře zkusili prožít jiný život – od kolébky až do dospělých let, vše v hluboké totalitě. Zkusili si, jak snadné bylo přikývnout na spolupráci s StB, nebo skončit ve vězení, bez vlastního přičinění. Nikdo neprohrál, nikdo nevyhrál, ale při debatě po hře se všichni něco nového dozvěděli a možná i naučili. Další hry byly už čistě zábavné. Obzvláště soutěž Párty alias ženy vs. muži ukázala, že i ti lepší umí někdy prohrát, a proto s pokorou a úsměvem na tváři rádi umyjí v klubovně okna.

Následovala kulturní vložka ve formě promítání mistrovského kusu z dílny pana Tarantina, on-line kvíz Kahoot a hostina ve stylu Mc’Donalds.

Neděle se nesla v duchu odpočinku, pohody a úklidu jak se sluší a patří.

Celkově se výprava potkala s nadšením a snad i chutí si to brzy zopakovat! Takže brzy nashle!

___________
* jasně, že se jmenuje Četa, ale jak s tím naložit v tomto článku 🙂