Výlet Medvědů do Dolánek

V sobotu 15. května jsme se po obědě potkali před klubovnou, abychom se vypravili na naši první akci v tomto roce. Konečně jsme se mohli zase osobně potkávat, a tak jsme nelenili a hned si naplánovali i menší výlet. Když jsme provedli všechny nové povinnosti, jako kontrola potvrzení o testech, nebo samotné otestování, mohli jsme se přesunout do Dolánek. Tam jsme se rovnou vydali na procházku podél řeky Šembery, jedním z nejkrásnějších údolí středních Čech a útočištěm prvních trampů. Navštívili jsme i místo, na kterém stával hrad Šember, a pokud budete pozorní, dodnes zde můžete najít jeho stopy.

Po návratu z procházky jsme si dali svačinu, ale pak začala předpověď počasí na dnešní den selhávat. I přes ranní kontrolu předpovědí, které hlásili jen drobný deštík, nás potkal první, ale zatím ještě krátký liják. Místní turistický přístřešek už sice má děravou střechu, ale s trochou naší snahy se nám jej povedlo uzpůsobit, abychom tam déšť mohli přečkat v suchu. Když déšť přešel, vrátili jsme se zpátky na louku, kde jsme si zastříleli ze vzduchovek. Než jsme však byli hotovi, přišel další déšť, který už nám pokračovat nedovolil.

Přesunuli jsme se tedy k Pájovi na zahradu do přístřešku, kde jsme si v suchu mohli rozdělat oheň, trochu se ohřát a pokračovat v našem programu. Plán už byl spíše poklidný, opekli jsme si buřta, dali si krátký kvíz a zahráli na kytaru. Když náhodou nepršelo, přišla na řadu i hra na babu nebo jenom houpačka. Seděli jsme ještě dlouho po setmění, ale postupně nás přemohla únava, a tak jsme se rozloučili a vyrazili s novými zážitky domů.