Airsoft Hřiby

5.6.2021

Rekonstrukcím slavných bitev a různých důležitých výročí se věnuje spousta klubů. Ale nikdo neoslavuje bezejmenné dělníky všedních dní, bez jejichž přispění by žádná taková akce nebyla možná. A přitom kontrola výstroje a výzbroje patří mezi důležité momenty. Proto jsme se rozhodli, sejít se v předvečer výročí invaze do Francie, navíc před táborem, a provést kontrolu našeho airsoftového vybavení.

Sešli jsme se ve Hřibech a po krátkém přivítání jsme se dali do práce. Příjemně mě překvapilo, že se k nám přidaly i holky, navíc velmi úspěšně. Nejprve bylo třeba připravit pracovní plochy a pak už začaly z útrob skříní na denní světlo proudit zbraně, zásobníky, baterky a různé části maskáčů, pouzder a dalšího vybavení. Všechno bylo potřeba zkontrolovat, otřít a vyzkoušet. Zjištěných nedostatků nebylo mnoho, ale i tak se nám seznam úkolů zase o něco rozrostl.

Pak už byl čas na důkladnou prověrku baterií. Každý si vybral zbraň, která mu nejlépe vyhovovala a vydali jsme se do staré opuštěné pekárny. Rozdělili jsme se na tři týmy a prohlédli si budoucí bojiště, zejména jeho rizikovější místa. Jeden tým vždy bránil objekt a ostatní se pokoušeli ho dobýt. Stará psí bouda posloužila jako plastická maketa cíle. Postupně se i méně zkušení účastníci rozkoukali a bitvy nabíraly správné tempo. Nakonec obrázky v galerii jsou víc než spousta slov.

Propocení a hladoví jsme se vrátili zpátky. Po buchtách, koláčcích a opečených buřtech jsme se ochladili v bazénu. Někomu bylo takové teplo, že se nestihnul ani svléknout. A v poklidném tempu, proloženém koupáním a občerstvením, jsme uložili vyvětrané vybavení zpátky na místo. Ve stejném tempu, které určilo i teplo, uteklo odpoledne tak rychle, že jsme byli překvapeni, že už je čas jít na autobus.

Fotky jsou ZDE