Jak jsem se stal superhrdinou a zachránil svět

T8bor 2021

Jednoho letního odpoledne z kraje prázdnin jsme se s kamarády poflakovali na ulici, když jsme se stali svědky přepadení – parta pěti chuligánů přepadla bistro a vyhrožovala obsluze. Z ničeho nic se zpoza rohu zjevil neznámý hrdina, celý oblečený v zelenožluté kombinéze, a pustil se s nimi do křížku. Co Vám budu povídat, odvahy měl spoustu, rozumu zdálo se méně. Proti pěti neměl šanci a dostal od nich pěknou nakládačku.

Už to vypadalo, že ho snad umlátí, když u kraje chodníku zastavila limuzína, vystoupil z ní elegantně oblečený muž a jeho ochranka zahnala chuligány na útěk. Muž se nám představil jako Tony Stark, a předal nám své vizitky s tím, že pokud bychom měli také dost odvahy, máme se mu ozvat. Netušili jsme, že se nám v tento okamžik změní celý život.

Znudění jsme odpoledne zavolali na číslo na vizitce a asistentka nám sdělila, že máme večer dorazit na schůzku. Ukázalo se, že pan pan Stark, majitel společnosti Stark Industries, dodává materiál tajné organizaci S.H.I.E.L.D., představil nás jejímu řediteli a společně nám oznámili, že hledají dobrovolníky do programu superhrdinů AVENGERS. Moc jsme si nevěřili, dosud se naše největší hrdinské kousky omezovaly na krádež žvýkaček v samoobsluze a plivání proti větru, ale nechali jsme se přesvědčit, že v každém z nás dřímou skryté superschopnosti. Je třeba je jen odhalit a poctivě trénovat. Zároveň nám představili několik superhrdinů, kteří už v programu působili – Kapitána Ameriku, Spidermana, Hulka, a další.

Druhý den ráno jsme tedy nastoupili do výcvikového centra a začal dril – fyzická příprava, boj se zbraněmi i bez nich, mentální cvičení. Brzy se ukázalo, proč to všechno děláme. Na Zemi se zjevil Loki, Thorův nevyvedený bratr, očaroval stráže při předávce zbraní a způsobil tak panu Starkovi vážné zranění. Ukázalo se, že Loki je jen předvoj a nás čekají setkání s dalšími nepřátelskými tvory z cizích galaxií. Zanedlouho se zjevil Thanos a lusknutím prstů v rukavici s kameny nekonečna způsobil, že se rozplynula polovina živých bytostí. Situace se zdála být bezvýchodnou.

Vědce S.H.I.E.L.D.U. však napadl plán, jak by se dalo události zvrátit – musíme postavit multifunkční červí díru, která nám umožní cestovat časem a prostorem a získat kameny nekonečna dříve, než se k nim dostane Thanos. Bylo nutné co nejrychleji dokončit výcvik, projít závěrečnou zkouškou a stát se právoplatnými členy AVENGERS.

Začali jsme tedy cestovat časoprostorem a získávat kameny nekonečna – ať již tak, že jsme je vyfoukli někomu před nosem, jako v případě Star Lorda, nebo přesvědčili jejich strážce, aby nám je vydali za splnění úkolů. Takto jsme přesvědčili třeba Supermana a Superwoman, kterým jsme ukázali, jak nasytit obyvatele jejich planety, či u Doktora Strange, kterému jsme zhotovili schránku na Agamotovo oko. Cestování se ukázalo celkem jednoduché, stačilo se před cestou napít kvantových částic a pak skočit do tunelu, který nás přenesl na správné místo. Celou operaci tak ohrozil jen nekompromisní hygienický dozor.

Postupně jsme tak získali pět kamenů, pro šestý jsme se museli vypravit přímo na Thanosovu domovskou planetu Titan, kam předtím odvlekl část omámených superhrdinů. Ty jsme osvobodili a společným útokem jsme pak přemohli jeho společníky a získali poslední kámen. Thanos sám nám však unikl. Vydali jsme se tedy po jeho stopách a po dlouhém pronásledování ho dostihli. Využili jsme sílu naší rukavice s kameny nekonečna, přemohli ho a navrátili existenci všem našim kamarádům.

Přiznám se, že bych si ještě před pár dny nemyslel, že v sobě objevím tolik skrytých schopností. Teď jsem však připravený stát na stráži a chránit svět před všemožnými nástrahami. A jako bonus si občas červí dírou přivést na koncert Freddieho Mercuryho …