Hemžení v Plaňanech

V sobotu 11.9.2021 se krátce po poledni sešli nejmladší členové našeho střediska z družin Krabíků, Krevetek a Šmoulat na nádraží.  Po vyřízení nezbytných formalit jako je předání kartiček pojištěnce a zaplacení poplatku vyrazili všichni vlakem směr Plaňany, kde se konal již 22. ročník Hemžení.

Cesta vlakem rychle ubíhala a pro některé z nás už samotná jízda motoráčkem byla velkým dobrodružstvím. Po vylodění v Plaňanech jsme se pěšky přesunuli ke skautské základně, kde na nás již čekala velká spousta nejrůznějších stanovišť. Po nezbytné registraci jsme se rozdělili do menších skupinek po dvou až třech statečných s dozorem jednoho vedoucího a rozprchli jsme se po hřišti vstříc jednotlivým stanovištím.

Čekalo na nás celkem 48 disciplín jako například střílení z obřího praku Angry Birds, koulení pneumatik, obří šlápoty, chůze na chůdách, schody do nebe, hledání pokladu, skládání puzzle, …. Ti odvážnější se převtělili do Jaromíra Jágra a vyzkoušeli střelbu pukem na bránu a ti nejodvážnější se odhodlali k boji na kládě nebo se vžili do role hasičů a proudem vody museli sestřelit cíl.

Plnění úkolů nám šlo skvěle od ruky, nohy, hlavy…podle toho, na kterou část byl úkol zrovna zaměřen a tak nám razítka za splnění úkolů rychle přibývala.  Čas letěl jako zběsilý a nám se rychle přiblížila hodina odjezdu.  Neváhali jsme ani minutu a naše kartičky s razítky jsme směnili ve stánku za odměny. Když měl každý své odměny uloženy v batůžku, vydali jsme se na zpáteční cestu směr nádraží a pak opět vlakem směr Český Brod, kde už na nás netrpělivě čekali rodiče.

Fotky z akce naleznete v naší galerii zde