Paješky a Medvědi v Kácovci

„Holky, co takhle uspořádat podzimní výpravu?” „Jóóóó!” „A co takhle s sebou vzít kluky?” „Hm, vlastně proč ne.”

Neuběhly ještě ani dva týdny od první zářijové schůzky. Neotáleli jsme a rozhodli se užít si jeden z posledních slunečných víkendů na srubu v Kácovci.

Na srub jsme vyrazili v pátek ve večerních hodinách. Po příjezdu a následném vybalování jsme neváhali a naše první kroky vedly do táborového kruhu, kde jsme rozdělali ohýnek. Ten nám nesloužil jen na zahřátí, kdo měl chuť, mohl si k druhé večeři připravit svůj špíz a na ohýnku si ho opéct. Večerní program jsme zakončili několika písničkami, které nám na kytaru zahrál Vláďa.

Druhý den ráno se na nás u snídaně usmálo sluníčko a my tak začali nový den s úsměvem. Mapy a buzoly se po dopoledním programu už nemusíme bát. V mapě se umíme hravě zorientovat, pomocí buzoly dokážeme určit světové strany a putovat podle azimutů. Nevěřili byste, jaký je to občas oříšek!

Kromě mapy a buzoly přineslo sobotní dopoledne i znalosti týkající se stavby přístřešku. Z jednoho lana a celty jsme postavili provizorní nocleh pro tři osoby.

Před obědem jsme znovu rozdělali oheň a uvařili si polévku z pytlíku. Tu jsme se snažili vylepšit čerstvou zeleninou. Stejně jsme však byli rádi, když nás vedoucí zavolali na oběd, servírovali se totiž těstoviny ala Maki a ty jsou vždy úplně nejlepší!

Odpoledne jsme se podle azimutů vypravili na nedaleký kopec, kde jsme si vyzkoušeli vázání uzlů a hod granátem. Vláďa nám dokonce přivezl ukázat jeho model letadla na dálkové ovládání a naučil nás, jak ho ovládat. Kolem osmé hodiny jsme si na kopci ještě vychutnali krásný západ slunce.

Večer se nesl v duchu společenské hry Activity. K naší smůle dali vedoucí dohromady tým a nakonec nás všechny porazili.

Nedělní dopoledne jsme strávili balením a pracemi v táboře. Po vydatném obědě jsme si ještě stihli zahrát několik kol Honzovy vymyšlené hry na námět online hry AMONG US.

K večeru jsme dobalili všechny drobnosti, vyfotili si poslední selfíčko a vyrazili k naší klubovně. Tam už na nás čekali natěšení rodiče. „Tak jak jste si to užili?” „No, docela dobrý to bylo..”

Fotografie z výpravy si můžete prohlédnout galerii.

Natálie Stejskalová