Drakiáda a Přespání Poštolek

Tak už i Poštolky zažily svoje první přespání v klubovně. A jak si ho užily? Tak na to se s námi pojďte podívat.

V sobotu 16. 10. v 13:00 se oddíl Poštolek sešel před naší klubovnou, plný očekávání jaké asi budou následující dva dny. Holčičky věděly, že je čeká akce Drakiáda s následným přespáním v klubovně a všechny se moc těšily. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, ale vítr, potřebný k pouštění draků, ne a ne se objevit.

Naše první kroky vedly do klubovny, kde jsme nechaly spacáky, oblečení a dobroty od maminek. Poté jsme se tepleji oblékly, sbalily jsme svačiny do batůžků a vydaly jsme se do města. Ptáte se kam? No přeci na již zmíněnou Drakiádu, která se konala na horním hřišti u Žitomířské školy.

Po zaplacení startovného jsme se rozdělily na dvě skupinky a vydaly jsme se vstříc třinácti překážkám, které na nás čekaly. Naše malé Poštolky se žádné atrakce nezalekly a na všechny se vrhly přímo po hlavě a na některé dokonce i několikrát. Prolézt látkovým tunelem, shodit figurky pomocí koule na řetězu, zatlouci hřebík, vystřelit z luku a trefit terč, složit pexeso, to a ještě více atrakcí jsme si mohly zkusit. Po splnění každé atrakce jsme dostávaly razítka od vedoucích na stanovištích, a pokud jsme měly ze všech stanovišť všechna razítka, a to my jsme všechny měly, dostaly jsme odměnu. Sladké jablíčko a bonbón a další dva dárky, které jsme si samy vybraly (škrabací obrázek, propisku, baterku, sliz,…). Po uklizení dárečků do batůžků a krátkém odpočinku, jsme šly pouštět draky. Ačkoliv moc v tu dobu nefoukal vítr, tak se nám podařilo všechny draky dostat aspoň na pár minut do vzduchu. Po půl hodince létání s draky jsme se posilnily a pak už nám nezbývalo nic jiného než se vrátit zpátky do klubovny, protože se pomalu blížil večer.

V klubovně jsme si připravily místo na spaní, vybalily spacáky, polštářky, plyšáky a pyžámka a … Nebojte, nešly jsme spát bez večeře a bez pohádky. Moc dobře jsme věděly, že vedoucí nám objednaly pizzu a bez té bychom neusnuly. Ještě před večeří jsme šly lézt na horolezeckou stěnu, samozřejmě pod dohledem vedoucích a v 18:00 se podávala již zmíněná večeře. Šunková pizza!

Doplnily jsme energii, krátce jsme si odpočinuly a mohly jsme jít zase řádit. Zatímco vedoucí byly unavené, my měly energie ještě dostatek, a tak lezecká stěna byla opět naše a skákat do sedacích pytlů bylo také báječné. I menší polštářková bitva proběhla. Po té už i nám padala víčka a tak jsme se v pyžámkách odebraly do koupelny s kartáčky na zuby a pastami. Pak už nám nezbývalo nic jiného než zalézt do spacáků a u pohádky Horseland usnout.

Ráno nás probudila vůně čaje a dobrot od maminek. Proto jsme hned vyskočily ze spacáků, postupně jsme se vyzubily v koupelně, převlékly se a zasedly u snídaně.

Po snídani jsme si sbalily všechny věci a poté už nám zbývala jen hodinka na hraní. Proto jsme neotálely ani minutku a už jsme zase všechny lezly po stěně, protože ta se nám líbí v klubovně nejvíc. Ještě jsme si stihly zahrát deskovou hru Rychlý jako rys a přetahovanou s vedoucími, kterou jsme samozřejmě vyhrály, než jsme musely jít zase domů.

Přespání jsme si všichny strašně moc užily a už se těšíme na další nadcházející akci Podzimky.