Podzimní prázdniny Hostinné 2021

A jak jsme si užili letošní podzimní prázdniny ?

ORLI

Orli se letošní podzimky vypravili na dělostřeleckou tvrz Stachelberg. Zde navštívili místí rozsáhlé podzemní prostory, kde se po sestupu po 190 schodech nachází dokončené, nedokončené a i zavalené místnosti, tunely a chodby. Kluci naštěstí s nízkými stropy problém neměli a vedoucí měli štěstí, že všichni museli mít povinně helmu. Na Stachelbergu však není jen podzemí, ale i soustava řopíků na povrchu a rozhledna Eliška. Další večer byli kluci vystaveni svým strachům na stezce odvahy, kde jsme si je i vybleskli. Při lovení hrochů si kluci prohlédli i ty nejzastrčenější kouty Hostinného, kde museli najít kousky zprávy a plnit různé úkoly, jako třeba posbírat od kolemjdoucích deset hrochů, nebo chodit dvě minuty pozpátku.

TYGŘÍCI

Tygříci si na Podzimkách užili spoustu srandy, ale než zavítali do Hostinného, navštívili Národní Zemědělské muzeum. Aby toho cestování nebylo málo, tak hned druhý den vyrazili na nejvyšší horu ČR Sněžku. Nejdříve se sice potkali s problémovou dopravou, ale jakmile přijeli do Pece pod Sněžkou, jako na zavolanou vysvitlo sluníčko a celý den byla obloha bez mráčků. Výstup byl náročný, ale i když nahoře hodně foukalo a z Obřího dolu to byl velký krpál, Sněžku zdolali. Počasí se opravdu vydařilo a byly vidět krásně celé Krkonoše. Nahoře byli kluci odměněni teplou polévkou a dolů to sjeli lanovkou.

MEDVĚDI

Medvědi na podzimkách zažili mnoho nových věcí. Nyní byli poprvé nejstaršími členy ýmů na hru, a tedy jejich vedoucí. Hlavním údělem bylo vést své mladší přátele pod dozorem kung-fu Pandy výcvikem na dračího bojovníka. Této role se všichni zhostili velmi obstojně, a i díky tomu se hlavní hra povedla a pobavila ostatní tak, jak jen mohla. Mimo to si také užili vlastní zábavu. Podívali se do největší pevnosti z předválečného období v Čechách, dělostřelecké tvrze Stachelberg. Během stopovačky zjistili něco nového o sobě, svých vedoucích i o městě Hostinné. Vyzkoušeli si, jaké to je zúčastnit se gentlemanské hry se vším všudy, dobrou a elegantní společností, jídlem i pitím. Hlavně se ale po dlouhé koronavirové odmlce mohli zase sejít na běžné akci jako jedna družina a užít si společně zábavu i získat další nové zkušenosti.

PAJEŠKY

A jak si podzimky v Hostinném užily Paješky? Byla to paráda. Asi nejvíce nás bavilo halloweenské focení s Honzou a Terkou. Terka nám pomohla se předtím upravit a nalíčit a dokonce vybrala hezké podzimní prostředí, na kterém zapózujeme. Pak už stačil jenom velký úsměv a fotky byly na světě! Kromě toho jsme si také vyzkoušely vyřezávání dýní a díky Aniččině stopovačce jsme spolu s Medvědy a Orli prozkoumali památky města. Velkou legraci přinesl i JustDance, který vyzkoušel naše taneční schopnosti. Nejlepší tanečnicí se stala bez pochyby Kačka, která dokázala hravě zkoordinovat ruce i nohy. Celé podzimky jsme si báječně užily a vy se o tom můžete přesvědčit v naší galerii!

DRAČIČE

Podzimky si Dračice moc užily, pro pár z nich byly vzpomínkové, neboť před pár lety zamířily na svou první výpravu právě do Hostinného. Počasí nám přálo a tak jsme mohly přes den trávit spoustu času venku. Nejlepší hrou se stalo vyměňování, které bylo součástí naučné hry, takzvané putování královstvím obrů. Toto putování nám pomohlo zjistit něco o městě a to velmi poutavou formou. Holky byly rozděleny do dvou týmů. Každý tým zjišťoval zajímavé informace a na cestu k tomu dostal sušenku. Úkolem bylo vyměnit ji s lidmi za co nejlepší věc. Na konci hry se dračice pyšnily dvěma igelitkami skvělých drobností. Po večerech jsme se společně bály u černých historek, které nám mnohdy nedaly spát. Z výpravy jsme odjížděly plné skvělých zážitků a těšíme se na další akci.

KREVETKY

V sobotu se oddíl Krevetek vydal do zoo do nedalekého Dvora Králové. Cestou jsme se stavily u přehrady Les Království, která nás svým vzhledem velmi mile překvapila. Krátce jsme se prošly a pokračovaly směr zoo. Zrovna se zde konaly halloweenské slavnosti, takže byla možnost si vydlabat dýně, nebo si alespoň návštěvu zpříjemnit krásnou podzimní výzdobou. Mimo to probíhalo i krmení zvířat dýněmi, my jsme zastihly slony. Potkaly jsme i pár strašidel v maskách. Krevetky se projely malým vláčkem a vyzkoušely všechny prolézačky. Jelikož už nebylo nejtepleji, některá zvířata už byla schovaná, ale i přesto to byl skvělý zážitek. Sluníčko nám ale naštěstí přálo velmi. V pozdním odpoledne jsme se spokojeně unavení vrátily do místní klubovny v Hostinném a sdílely jsme naše zážitky s ostatními.

KRABÍCI

V sobotu ráno vyrazili Krabíci na dlouho plánovaný výlet do okolí Hostinného. V lesích na okraji města se nachází naučná stezka, kde se všichni Krabíci přiučili něco o největší kolonii mravenců v Podkrkonoší. Na jednotlivých zastávkách se kluci dozvěděli spoustu zajímavých informací o místní fauně a floře. V polovině pětikilometrového okruhu jsme si dali na vyhlídce nad městem pauzu na svačinku a vrhli se na pouštění draků. Komu zrovna drak nelétal, vyzkoušel si házení modely letadel. Naše další kroky vedly na severní část stezky, kde jsme si prohlédli panorama
Krkonoš. Pak už nás jen čekala cesta kolem lomu, jezírka a závěrečný sešup zpět do klubovny na vydatný oběd.

A na fotky se můžete podívat TADY