Přespání Dračic v klubovně

Dračice se sešly v pátek v klubovně. Holky si vybalily a rozdělily se na dva týmy, ve kterých strávily zbytek večera. Jejich úkolem bylo nakoupit si suroviny za určené množství peněz a následně si z toho nachystat vlastní večeři. Večeře byla v některých ohledech úspěšnější než v jiných. Kulinářský vrchol holky sice nezdolaly, zato získaly nové zkušenosti a zjistily, že jídlo, které si člověk připraví sám mu chutná i přes drobné nedostatky. Tak to bylo i tentokrát. No uvidíme, jestli si z rad, co jsme jim dávaly vezmou něco k srdci a příště až budou mít podobný úkol, už přesolenou pomazánku nebudou vylepšovat cukrem, nebo nevyvedou další zábavné kousky, které se jim povedly tentokrát.

Po večeři a samozřejmě následném úklidu, nastal už konečně čas na nějakou hru, aby naše přespání nebylo jen plné povinností. Rozhodly jsme se hrát hru ve tmě, na kterou během našich schůzek nikdy není ta správná atmosféra. Hra nese název Upíři a jde o to, aby jedna z dračic podle sluchu, avšak v cela zatemněné klubovně hledala ostatní a symbolicky je kousla a proměnila v dalšího upíra, vyhraje samozřejmě ta, která přežije a nestane se upírkou.

Byla to poměrně psychicky náročná hra a není divu, že se holky alespoň ze začátku poměrně bály, a tak jsme se rozhodly odlehčit atmosféru filmem. A jak to tak bývá u každého správného promítaní, připravily pro holky i malé pohoštění ve formě popkornu, který se mi samozřejmě povedlo spálit, ale naštěstí jen jeden a na zbytku nespálených si holky rady smlsly. Když skončil film bylo už poměrně pozdě, tak jsme holky poslaly spát, ale nebyly by to ony, kdyby si stejně ještě do noci něco nešeptaly.

Druhý den ráno jsme si přivstaly, abychom stihly spousty věcí, které jsme ještě měly v plánu. Daly jsme si snídani, po které následovala cesta do Prahy. V Praze se totiž nacházelo slibované překvapení, Iqlandia. Ano, ta známá z Liberce, měla v tu dobu část výstavy v obchodním centru Kotva. Holky musely zapojit mozky u záludných hádanek a rébusů.

Součástí vstupenky do Iqlandie byla i výstava: „Svět pohádek Boženy Němcové“, která byla velmi hezky a interaktivně připravena.

Jelikož nám v Praze zbylo ještě trochu času, naší další zastávkou bylo Hemleys, největší hračkářství v Praze.

Není čas ztrácet čas! Oddíl dračic musel stihnout vlak, aby si holky mohly zahrát ještě pár her v klubovně a taky si sbalit.

A po úklidu hurá domů. Každá, která na přespání byla si ho snad moc užila. Všechny se těšíme na naši další společnou akci.

A abych nezapomněla, to nejlepší nakonec, všechny fotky z našeho přespání naleznete u nás v galerii.

 

Adélka