Dračice a Tygříci v Plzni

V pátek ráno 4.2.2022 jsme se sešli s Tygříkama a Dračicema před naší klubovnou v Českém Brodě, kde jsme započali naši výpravu odjezdem vlakem do Prahy. V Praze jsme přestoupili do jiného vlaku, který jsme stihli jen tak tak, poněvadž na přestup jsme měli pouhé dvě minuty. A ten vyrazil směr Plzeň. Ve vlaku jsme mohli koukat na krtečka, ovšem tuto možnost překonalo pojízdné občerstvení, na cestě skrze vlak (naše osobní doporučení je nekupovat horké nápoje v prášku).

Pololetky v Plzni

Po příjezdu jsme se vydali na Náměstí republiky, abychom si mohli prohlédnout katedrálu sv. Bartoloměje. Poté co se děti usmály na Plzeň z věže, byly rozřazeny do třech týmů a každý tým dostal bojový úkol. Chodit po náměstí a postupně vyměnit kinder maxi čokoládu se kterou začínali, za co nejhodnotnější předmět, s výjimkou peněz. Aby dosáhly co nejlepších výsledků, musely probudit své businessmanské duchy a správně odhadnout lidi, se kterými by byl obchod možný. Jejich výkony byly chvályhodné.

Následně jsme se pomocí tramvaje přemístili dál od centra Plzně a ze zastávky jsme se pěšky dostali na základnu Senečák českých skautů. Poměrně rychle jsme se v klubovně zorientovali a pohodlně se zabydleli. Potom co jsme se posilnili následoval úvod do světa šílených vědců. Proběhla scénka, při které se každý z vědců představil a seznámil týmy s jeho výzkumem. Následovalo plnění úkolů, které si vědci připravili, s cílem urychlit jednotlivé výzkumy. Po úspěšné pomoci vědcům se všechny výzkumy zdařily.

Dále byl volný program při kterém jsme se mohli ještě lépe seznámit s prostory ve kterých jsme přebývali. Nejvíce se uchytila tělocvična vybavená horolezeckou stěnou a spoustou míčů na vybiku. Po vyřádění se následovala večeře, při které jsme rozmazlovali naše bříška palačinkami a výborným vývarem. Po najezení se do plnosyta a napití se do polopita jsme se odebrali do minikina, kde jsme si promítli sci-fi film se šíleným vědcem – Zpátky do budoucnosti. Se zavírajícími se výčky jsme šli spát.

Následující den jsme začali posnídáním napečených dobrot od maminek a tatínků. Po snídani nadešel čas vyplout. Přesunuli jsme se k rybníku před základnou, kde byl raft s pádly a vestami, čekající na výpravu pro zprávy v lahvích, plovoucích různě po hladině rybníku. Každý tým úspěšně ulovil svou zprávu, aniž by se někdo namočil. Odměnou byl vydatný oběd.

Po obědě a rychlém odpočinku jsme se vydali do Techmanie, kde jsme strávili celé odpoledne, plné zábavy a prozkoumávání různých atrakcí a vynálezů světa vědy. Po návratu zpět na základnu jsme se posilnili gulášem a zařádili si v tělocvičně. Poté jsme zkoukli další film v minikině – Aladina. Po Aladinovi jsme se vyčerpaní odsunuli do spacáků a usnuli.

Jenže jen jsme upadli do spánku propukla bojovka, která začala přepadením spáčů jedním z vědců který se pomátl. Aby se děti vědci ubránily, následně karty obrátily a vědce polapily, musely projít lesem, kde se orientovaly pomocí odrazek které byly vidět po jejich nasvícení pomocí baterek. Během cesty narazily na tři stanoviště, kde je čekali vědci a speciální úkoly. Po splnění úkolů získaly vzácnou informaci – číslo které bylo součástí kódu, potřebného k otevření pokladu. S hrdostí pomateného vědce porazily a mohly se odebrat k dalšímu spánku.

Poslední den jsme opět začali snídaní napečených dobrot a potom jsme hromadně uklidili prostory, ve kterých jsme fungovali. Po úklidu jsme se vyblbli v tělocvičně a následoval oběd, po kterém jsme dobalili naše věci, abychom se poté mohli vydat na cestu do naší klubovny v Českém Brodě. Po příjezdu do klubovny jsme si zahráli minihru a poté jsme si v černé hodince vyměnili naše pocity z výletu. Všichni jsme se shodli, že výlet se parádně vydařil, a že se těšíme na další.

Fotky z akce si můžete prohlédnout v galerii.

Za vedoucí Tygříků a Dračic Vašek a Denis