Šmoulí karneval

 

Jupí, dneska už je čtvrtek. Konečně si můžu vzít na sebe ten můj krásný karnevalový kostým. Maminka mi s oblékáním trochu pomůže, abych byl opravdu frajer. A až budu nachystaný sedneme do auta a pojedeme ke klubovně. Dneska si pro nás totiž naše vedoucí nachystaly karnevalovou schůzku.

Před klubovnou už na nás čeká papoušek – Renča, klaun -Sigi, víla -Kačka, čarodějka -Lucka, princezna – Anička a kočička – Maruška. Tak to bude asi dneska opravdu velká paráda když i vedoucí mají kostýmy. A to ještě netuším, jaké překvapení nás čeká v klubovně, ale nebudu předbíhat.

Takže nejdřív jsme si odložily bundy a sedli si na gauč a holky nám řekly, co všechno nás dneska čeká. Jako první byl na řadě rej masek, pak překvapení, vyhlášení nejhezčích kostýmů, občerstvení a hraní her. Když jsme znali plán dnešní schůzky, zaslechli jsme nějakou hudbu. Po otevření dveří na galerii jsme všichni zůstali stát s otevřenou pusou….na galerii byl totiž skákací hrad …to bylo to překvapení, které pro nás holky nachystaly a my to uvítali s velkou radostí.

Vzhledem k tomu, že hrála hudba pustili jsme se všichni do tance. A aby to nebylo jen tak, přinesly holky i papírové konfety a serpentiny, takže během chvilky byla podlaha galerie celá pokryta velkou vrstvou. Byla to super zábava, rychle jsme sbírali konfety ze země a zase je po sobě házeli.

Když jsme se dostatečně vytančili, konečně přišel na řadu ten skákací hrad. Naprostá pecka, skákání, míčky, smích a hlavně velká radost. To všechno bylo na skákacím hradu k vidění. Co víc si přát?

Po skákacím hradu bylo vyhlášení nejhezčích masek a pak jsme se rychle přesunuli ke stolům, kde už na nás čekalo občerstvení, které si pro nás holky ve spolupráci s rodiči nachystaly. Na naší karnevalové tabuli byly v nabídce muffiny, dortíky, bábovka, chipsy, křupky, slaní šneci, chlebíčky a samozřejmě nesmělo chybět ani dětské šampaňské. Zkrátka super hostina.

Když jsme naplnili svá bříška přesunuli jsme se zase na galerii a pokračovali jsme v tanci. Dokonce jsme si zahráli i pár her. Jenže čas byl neúprosný a i když jsme tentokrát měli schůzku o půl hodiny prodlouženou, konec schůzky byl tady. Chtě nechtě jsme se museli jít oblékat. Před klubovnou už na nás čekali rodiče a my jim rozhodně měli co vyprávět. Třeba jak jsme se na karnevalu sešli tři piráti, princezna, pejsek, tygr, netopýr, ….. Já tedy doufám, že holky s rodiči zase brzy něco domluví a bude nás čekat další prima akce. Už teď se moc těším.

 

Fotky z karnevalu najde v naší galerii