Překvapení pro Poštolky

Dnešní den byl opravdu jedno velké překvapení. Tradičně jsme se sešli na nádraží v Českém Brodě a v 9 hodin ráno jsme se s našimi Poštolkami vydaly do Prahy. Jelikož předpověď na víkend nebyla příznivá, rozhodly jsme se jako první navštívit OC Nový Smíchov. A co jiného dělat s malými holčičkami v obchoďáku, než zajít do kina. Za ušetřené peníze jsme si koupily popcorn a pak už jsme se přesunuly do sálu číslo 12, kde dávali animovaný film Proměna.

Film byl o třináctileté holčičce, která se podle emocí uměla proměnit v pandu červenou. Film jsme si moc užily, v kině jsme pořádně nadrobily a usoudily jsme, že bychom se taky chtěly umět proměňovat v nějaké zvíře, klidně i tu chlupatou pandu červenou.

Po kině jsme se vydaly zpět na metro. Celou cestu jsme si myslely, že už pojedeme domů a bylo nám to líto, ale poté co jsme vycházely z metra a začaly jsme se vzdalovat od vlakového nádraží, nám hned bylo jasné, že pro nás mají vedoucí přichystané ještě jedno překvapení.

Po krátké chůzi jsme se ocitly před hračkářstvím Hamleys. Bohužel jsme hračkářstvím jen prošly. Smutek nás přešel hned poté, co nám vedoucí oznámily, že se půjdeme podívat na motýly. Batůžky a bundy jsme si nechaly ve skříňkách, prošly jsme dvěma dveřmi do velké místnosti, která byla upravená jako tropický prales. Bylo tam strašné teplo, ale to jsme po chvíli přestaly vnímat, protože naši pozornost upoutali pestrobarevní motýli, kteří poletovali kolem nás. Chvílemi jsme si připadaly jako motýlolapky, protože na některých z nás seděly i 3 motýli. Jestli nevěříte, přesvědčte se sami. Naše vedoucí všechno zdokumentovaly. Fotky naleznete zde.

Nejraději bychom u motýlů zůstaly celý den, ale čas utekl jako voda a my jsme se musely přesunout zpět na vlakové nádraží, abychom stihly vlak zpět domů. Z akce jsme se vrátily nadšené. Dva výlety za jeden den? To bylo pro nás velké překvapení!