Čarodějná schůzka šmoulat

„Vezměte si čarodějnické klobouky a hůlky. Sraz máme u hradeb“…..tak přesně takto zněly pokyny pro čtvrteční schůzku šmoulat. A tak jsme se sešli patřičně vybavení u Českobrodských hradeb.

Tam nás vítala stará čarodějnice Renča se svým hadem Alfrédem. Začínali jsme tušit, že dnešní schůzka opravdu nebude obyčejná.

Po uvítání nám Sigi nastínila, co všechno nás dnes čeká. Museli jsme nastoupit do čarodějné školy a začala výuka. Vyučovacích předmětů bylo celkem pět…. tanec s koštětem, průlet mezi stromy, vaření čarodějného lektvarů, hladké přistání a přeměna prince na žabáka.

Jelikož jsme pilní a učenliví žáci, výuka nám šla velmi dobře. V průběhu vyučování Renča a Sigi napíchaly na klacky a na ohni nám opekly netopýří maso. Ještě než jsme se pustili do jeho konzumace, museli jsme vyzkoušet nejtěžší úkol dnešní výuky a tím byla přeměna prince na žabáka. Kouzlili jsme ze všech svých sil, leč marně. Nic se s princem nestalo a tak jsme se raději šli poprat s pečenými netopýry.

Jaké bylo překvapení když uprostřed konzumace mezi nás přiskákal velký zelený žabák. Ahaaa tak ono to naše kouzlení asi nakonec fungovalo. Sice se zpožděním, ale opravdu se nám zadařilo a kouzlo se povedlo. Nakonec nám ale bylo žabáka líto a tak přispěchala na pomoc princezna Lucinka a chtěla žabáka vysvobodit polibkem. Všichni, kteří si myslí, že se žabák okamžitě přeměnil zpět na prince ,se pletou. Opět se celá proměna odehrála s malým zpožděním, ale nakonec jsme měli zpátky prince Matěje.

Jelikož čas ubíhal až příliš rychle, přiblížil se i konec naší schůzky. Už se pro nás začínali vracet rodiče, ale ještě museli chvilku vydržet. Všichni jsme totiž nakonec dostali čarodějné vysvědčení se samými jedničkami. Pak už jsme se ale opravdu s rodiči vypravili směrem ke svým domovům s nadějí, že se brzy bude podobná schůzka opakovat.

Fotky z naší schůzky si můžete prohlédnout zde