Co nám připravíte Paješky?

Jednoho dne holky přemýšlely, co by nám mohly vymyslet za výlet, a pak je napadlo, co takhle uspořádat MasterChef. Vše tedy naplánovaly.

Sešli jsme se v sobotu v 9:00 u naší skautské klubovny a dojeli k dědovi Natály na zahradu. Tam jsme si nejprve chvíli povídali, než se připravili veškeré ingredience a potřeby. Když bylo vše na svých místech, mohli jsme začít. Instrukce byly jasné. Připravit předkrm, hlavní jídlo a pití. Jedna z nejtěžších podmínek ale byla, že vše muselo být připraveno na venkovním grilu a ještě jsme k tomu museli vymyslet zábavu.

Rozdělili jsme se na dvě skupiny a mohlo se začít. Nejprve jsme se museli ve skupinách domluvit, co budeme vařit a rozebrat si vše potřebné. Když už jsme měli vše nachystané, začali jsme vařit. První jsme se vrhli na dělání nápojů. Udělali jsme to dost podobné, protože jsme oba týmy rozmačkaly maliny a daly citrón. Jako další jsme se vrhli na předkrm. První skupina udělala Panini a druhá skupinka udělala jogurt s ovocem a přesnídávkou. Poté byla zábava, u které jsme  se hodně nasmáli. V neposlední řadě jsme se pustili na dělání hlavního chodu. První skupina dělala maso s americkými bramborami a dresingem a druhá skupina dělala tortilly plněné masem a zeleninou, také s americkými bramborami. Nakonec jsme vše hezky nandali na talíř a mohlo se začít jíst.

Když porota ochutnala vše připravené, šli se domluvit, který tým vyhrál. Po velkém rozhodování bylo určeno, že vyhráli oba týmy a všichni jsme byli odměněni. Poté jsme vše uklidili a jeli domů.

Kateřina Ř.