Poštolky v ZOO

Za slunečného sobotního rána jsme se sešly na nádraží, přesunuly se na nástupiště a nasedly do vlaku směr Praha. Na Masarykově nádraží jsme sedly do tramvaje, dojely na nádraží Holešovice a tam počkaly na autobus do ZOO.

Cesta autobusem byla krátká. Prošly jsme branou ZOO, vyfotily se u obřích mravenců a pokračovaly za zvířaty. Než jsme si daly zmrzlinu, viděly jsme lední medvědy, lamy, žirafy, slony, surikaty, antilopy.

Se zmrzlinou jsme se přesunuly k zebrám, vlkům, tygrům a okolo sochy Radegasta až na nejvyšší bod ZOO.

Za tak krásného počasí jsme pokračovaly dolů do bývalého pavilonu slonů, kde je postaveno dětské hřiště. Na hřišti jsme se nasvačily a po chvilce se vydaly do lanového paláce.

Naše cesta dále vedla k papouškům, do Darwinova kráteru na klokany, vombaty a Tasmánské ďábly, na kočkovité šelmy, gorily, tučňáky a nakonec na představení lachtanů. Celému obecenstvu byla postupně představena skoro celá lachtaní rodina. Lachtan Melounek nám nakonec ukázal, jaký je rozdíl mezi lachtanem a tuleněm.

Představení bylo krásné a po skončení jsme šly podpořit ZOO koupí nějakého suvenýru. Každý si vybral to, co mu padlo do oka a přišel čas návratu. Z autobusu a tramvaje jsme se přesunuly do vlaku, kde na nás padla únava. V Českém Brodě jsme se unavené rozloučily a šly domů.

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde.