Poštolky na POPOLESU

Je sobotní dopoledne a my se scházíme v Tuchorazi u pomníku. Poslední pusa rodičům před cestou na POPOLES a rychle si jít stoupnout do fronty na start. Než na nás přišla řada, byly jsme se podívat ve středověkém sklípku a na hlásce.

Přišla na nás řada, zaplatily jsme vstup, dostaly vstupenku, plno razítek na ruce a mohlo se vyrazit do lesa za postavičkami z pohádek.

Dorazily jsme k prvnímu stanovišti, kde nás přivítaly 3 krásné čarodějnice. Za splnění jejich úkolu jsme dostaly kouzelnou tašku, ve které nám cestou přibývalo plno sladkostí od Pata a Mata, Jů a Hele, Macha a Šebestové, hloupého Honzu s maminkou, Rumcajse s Mankou a mnoha dalších postaviček.

Ikdyž na dnešní den hlásili slunečné počasí s občasnou přeháňkou, jen jsme vyšly z lesa, zatáhla se obloha a začalo pršet. Kolem cesty, po které jsme šly, jsme se rozhodli chvilinku počkat pod stromy až přestane pršet.

Po několika minutách pršet přestalo a my mohly pokračovat v lovení sladkostí, ovoce, omalovánek či krásného hrnečku od vodníků.

Na posledním stanovišti u Berušky a Ferdy mravence jsme po těžkém úkolů dostaly buřta na opečení. Jelikož byl oheň kousek od posledního stanoviště, usadily jsme se ke stolu, rozložily svačinu, opekly buřta a hlavně se hodně napily.

Zbývalo nám ještě mnoho času do doby, než si nás vyzvednou rodiče a tak jsme se vydaly zpět k hlásce, kde jsme mohly něco nakreslit, pohoupat se na houpačce nebo zabojovat molitanovým mečem proti kamarádce.

U hlásky nám čas utekl rychle a my se pomalu přesouvaly zpět k pomníku, kde už čekali rodiče.

Rozloučily jsme se a kdo by měl zájem, pár postřehů z POPOLESU naleznete zde.