Šmoulata na Karlštejně

V sobotu 18.6. jsme vyrazili na Karlštejn. Sraz jsme měli v 7:00 na nádraží, kde se sešlo celkem 12 šmoulat. Děti se rozloučily s maminkami a tatínky a mohlo se vyrazit. Vlakem jsme jeli z Brodu až na Masarykovo nádraží, odtud jsme se prošli až na Hlavní nádraží a odtud jsme pokračovali zase vlakem rovnou na zastávku Karlštejn.

Ze zastávky to na hrad byly přibližně 2 kilometry. Hned, co jsme ušli pár kroků, jsme uviděli hezké místečko ve stínu a toho jsme museli využít a dát si svačinu. Pak už jsme šli rovnou až na hrad, tedy ještě s jednou zastávkou na záchod a na koupení pohledů v infocentru. I když bylo hrozné vedro, tak jsme se úspěšně dostali až nahoru k hradu, kde jsme se bohužel dozvěděli, že na prohlídku z kapacitních důvodů jít nemůžeme. Takže jsme si zase dali něco malého k jídlu a šli jsme dolů do města. Po cestě jsme se zastavili u obchůdku, kde si děti koupily meče a jiné hračky. Když jsme tam takhle stáli a vybírali, co si kdo koupí,  všimla si nás taková milá paní a pozvala nás do muzea voskových figurín.

Její pozvání jsme samozřejmě rádi přijali, protože v muzeu byla velmi příjemná teplota a my tak měli možnost se trochu zchladit.  Jako první jsme se podívali na krátký 8 minutový kaleidoskopický film a pak už jsme šli poznávat historii od středověku, přes dvůr císaře Rudolfa až po současnost. Na konci prohlídky si děti koupily nějaký malý suvenýr, rozloučili jsme se s milou paní a šli dál. Po cestě jsme si ještě dali zmrzlinu nebo ledovou tříšť a pak už jsme mířili do zooparku.

V zooparku vedoucí koupili kyblíčky s krmením pro zvířátka, kde bylo nějaké zrní a mrkev. Mohli jsme krmit úplně všechna zvířátka kromě šelem. Moc se nám líbili bílí tygři, lvi, zebry a velbloudi. A nejvíce nás pobavilo, když osel začal hýkat, aby přivolal zbytek svého stáda. Po prohlídce zvěře nám vedoucí koupili limonádu a usadili jsme se  ve stínu pod přístřeškem, kde jsme si dali opět malou svačinku. Jelikož jsme ještě měli nějaký volný čas, využili jsme ho k obhlídce malého hřiště, které bylo v zooparku. Když jsme se dostatečně vyblbli na prolézačkách, byl čas vyrazit na vlak a zpátky domů za rodiči. Vrátili jsme se krátce po 18. hodině. I přes značnou únavu jsme si celý výlet moc užili.

Za Šmoulata Lucka Jelínková

Fotky z našeho výletu si můžete prohlédnout zde