Letní junácký tábor 2022

Prázdniny se kvapem blížily a já měl tušení, že mě letos čeká neobyčejné dobrodružství. Mé tušení se začalo vyplňovat, když k nám domů jednoho podvečera zanesla sova zapečetěný dopis, který oznamoval, že jsem byl přijat ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích. Dopis obsahoval pokyny co si určitě vzít s sebou a dále pak lístek na vlak, který odjížděl od nástupiště 9 a ¾ kousek od kina. A opravdu! V sobotu jsem se dostavil na místo odjezdu, kde už čekala řada kamarádů; pak už jsme jen proskočili tajným vchodem na nástupiště a vydali se na cestu Bradavickým expresem.

V Bradavicích jsme se rychle ubytovali a po krátké procházce okolím nás čekala slavnostní večeře. Na ní nás přivítal profesor Brumbál, seznámili jsme se s profesorským sborem a dalšími studenty a obyvateli hradu a okolí. Postupně jsme si nasadili na hlavu Moudrý klobouk, který na základě našich vlastností určil, do jaké z kolejí budeme zařazeni. Všichni jsme během večeře začali seznamovat se svými spolužáky, bratři Weasleyovi spustili ohňostroj a zatím co se všichni kochali záplavou barev, znenadání na nás zaútočili smrtijedi. Statečný Harry Potter se je pokusil zastavit, ale jejich kouzla byla silnější a Harry zkameněl. Pán temnoty se vrací …

Naštěstí se ukázalo, že Harryho půjde oživit, jen bude třeba trocha magie, lektvarů a mastí a mocný artefakt. Nic co bychom při troše píle nezvládli. Hned druhý den jsme se tedy pustili do studia. S pomocí tajného plánku Bradavic a okolí jsme navštívili Hagridovu chýši, vrbu mlátičku a několik dalších důležitých míst, abychom si nakonec v Příčné ulici u pana Olivandera koupili kouzelnou hůlku. Pod vedením profesora Snapea jsme se pak začali učit kouzla. Pořídili jsme si kouzelnické pláště a zhotovili létající košťata. Takto vybavení jsme se zúčastnili každoročního mezikolejního turnaje ve famfrpálu, který po tuhém boji překvapivě vyhrála Vlkobijecká kolej. Pomohli jsme panu Mloku Scamanderovi pochytat jeho kouzelná zvířata a pod vedením profesorky Prýtové jsme uvařili kouzelnou mast proti zkamenění. Bohužel, ať jsme Harryho mazali kde to šlo, kouzlo přetrvávalo.

Pak již nastal čas Poháru tří kouzelníků – soutěže, kde musí každý prokázat bystrý úsudek, vytrvalost a odvahu. V první etapě jsme v souboji s draky získali dračí vejce, druhá etapa nás pak zavedla k nedaleké řece, ale s pomocí žaberníku jsme úkol snadno splnili. Třetí etapa byla nejtěžší. V noci jsme se museli vydat do strašidelného bludiště. Na jeho konci nás čekal pohár, ale těsně před tím, než jsme se k němu dostali na nás zaútočil Voldemort s jeho služebníky a svým hudebně nadaným hadem. Jen těsně jsme mu unikli a dostali se zpět do hradu.

Druhý den jsme s pomocí nově získaného poháru konečně zlomili kletbu a oživili Harryho Pottera. To ovšem jen vyprovokovalo Voldemorta k útoku na Bradavice. Zaútočil na nás se všemi svými pomocníky, a jen díky znalosti kouzel jsme je dokázali odrazit. Při studiu knih jsme zjistili, že Voldemorta lze porazit zničením viteálů, do kterých ukryl kusy své duše. Po strastiplné cestě jsme konečně stanuli pánu zla tváří v tvář. S pomocí meče jsme usekli hlavu hadovi, který v sobě skrýval poslední viteál a společně vyřčeným kouzlem odzbrojili Voldemorta, kterého následně odvedli do Azkabanu.

Blíží se konec školního roku v Bradavicích. Musím říct, že zpět mezi mudly se nikdo z nás netěší …

Milan

P.S.: Fotografie z našeho dobrodružství v Bradavicích naleznete jako vždy v naší galerii