Poštolčí přespávačka v klubovně

Konečně nastal nový školní rok a s ním i nová dobrodružství. Tak trochu netradičně první akce, která Poštolky čekala, bylo přespání v klubovně.

Sešli jsme se před klubovnou 10.9. ve 14:00. Nestačily jsme si ani vybalit věci a už pro nás vedoucí měli připravenou první hru: ”Výdrž na stěně”. Během výzvy jsme se dozvěděly, že pro nás Kačí a Káča připravily celoroční hru a že tuto hru hrajeme proto, abychom si mohly vybrat postavičky na herní plánek. Ptáte se jaké téma si naše vedoucí vybraly? No přece Kačeří příběhy.

Poté co poslední Poštolka seskočila ze stěny následovalo vybírání postaviček. Všechny byly z pohádky Kačeří příběhy a jelikož jsme měly stanovené pořadí a postaviček bylo dost, tak jsme se nemusely ani hádat, kdo jakou postavičku si vezme.

Celé nadšené jsme se přesunuly do žluté místnosti, kde na nás čekaly pastelky. S radostí jsme si vybarvily postavičky a daly si sváču.

Den se pomalu začal blížit ke konci a my jsme měly ještě v plánu před večeří jít ven. Čaply jsme flaštičky od pití, teple se oblékly a vyrazily jsme k nejbližšímu hřišti. Tam jsme se pořádně vyřádily.

Po hodině řádění jsme se hladové a unavené vrátily do klubovny. Kačí pro nás připravila večeři Bologňa alá Kačí, kterou jsme s chutí snědly. Pak už nám nezbývalo nic jiného než si vybalit spacáky, pyžámka a plyšáky, dojít se vyčůrat, vyzubit a zakuklit se do spacáku. Jelikož už jsme velké holky, tak nám vedoucí pustily film “Emoji ve filmu”. Po hodině a půl jsme si řekly dobrou noc a vydaly jsme se do říše snů.

Druhý den jsme rozhodly nepromrhat ani minutu, a tak jsme byly už od 6 vzhůru. Vedoucím se to sice moc nelíbilo, ale nechaly nás si alespoň povídat. V půl osmý jsme už ale byly všechny na nohách a tak Kačí a Káče nezbylo nic jiného než si udělat budíček dříve. Aby nám to nebylo líto, že jsme vstávaly tak brzy, zůstaly jsme ještě chvilku v pyžamu a šly jsme hledat papírové kartičky s obrázky z Kačeřích příběhů.

V době, když jsme hledaly, Kačí a Káča nám připravovaly snídani.Cíl dne byl jasný – sníst všechny dobroty, které jsme dostaly od maminek k snídani.

Po snídani, s plnými bříšky jsme si šly zabalit všechny věci a využít toho, že máme ještě čas. Aby nám slehlo, usadily jsme se v zelené místností a poznávaly jsme zvířata, stromy a houby.

Před odchodem domů jsme musely ještě zařadit u stěny a pak hurá domů.

Fotky z našeho přespání jsou zde.