Výprava Pampelišek

V září se družina Pampelišek vypravila na krátkou výpravu na tábořiště do Kácovce. Cíl byl jasný. Věnovat dopoledne práci na našem skautském sezení nedaleko tábořiště a samozřejmě si najít i nějaký čas na legraci.

Z Českého Brodu nás v pátek večer vyprovodilo aprílové počasí a krásná barevná duha. Na srubu holky připravily třísky a roztopily kamna, abychom se všichni ohřáli a také si mohli připravit topinky a hermelín. Večerní posezení doplnilo spousty vyprávění a hry s kartami.

Druhý den ráno jsme po sladké snídani posbírali potřebné nářadí a vydali se do sezení. Bylo potřeba srovnat novou rozšířenou část sezení a zasypat novou palisádu, kterou nám připravili roveři a Pavel s Milanem. Kluci, velké díky!

Práce byla náročná, ale bylo vidět, že se nám daří. Když se blížil čas pozdního oběda, napjali jsme poslední síly a vše nejdůležitější dokončili. Přípravu oběda jsme si rozdělili, tak netrvalo dlouho a mohli jsme si pochutnávat. Po obědě jsme využili čas různě. Někdo povídáním, někdo odpočinkem a někdo závody v jízdě v kolečku.

Večer jsme poklidili srub, vymetli kamna, nanosili dříví a s pocitem dobře vykonané práce se opět za doprovodu duhy vydali k domovu.