Tygříci na srubu

V pátek 23.9.2022 v 15:45, jsme se sešli před naší klubovnou. Naložili batohy + vybavení do aut a vyrazili vlakem do Soběšína. V Soběšíně jsme vystoupili a pěšky se přesunuli na srub.

Navečeřeli jsme se, odpočinuli a tygříci pak napsali vzkaz pro své budoucí já. Posledním večerním programem byla hra které říkáme vrah, do akce vtáhla i vedoucí.

V sobotu ráno po probuzení jsme se nasnídali (měli jsme výborné buchty co pro nás připravili maminky) vyřídili ranní hygienu a následoval dopolední program jehož náplní bylo poznávání přírody. Soutěžili v poznávání hlasů několika druhů ptáků, učili se a hledali stopy lesní zvěře a sbírali houby. Pak následoval druhý dopolední program, při kterém udělali stopu, či co je napadlo do písku, který jsme pak vylili sádrou a vznikla tak památka na tuto výpravu. K obědu jsme měli těstoviny s kuřecím masem a po něm byl polední klid.

Během poledního klidu proběhla příprava na odpolední bitvu o surovinu. Kluky jsme rozdělili do dvou týmů, které proti sobě soutěžili. Úkolem bylo posbírat požadované množství daných součástek, aby mohli postavit vozidlo a v něm vyrazit do pouště vytěžit finální surovinu. Tým který suroviny přinesl nejvíce vyhrál. Po bitvě jsme šli zakopat vzkazy, které kluci napsali předešlý večer.

Po návratu na srub jsme se navečeřeli a po té následovala reflexe dne. Povídali jsme si o hrách a o tom co kluky bavilo, nebo naopak nebavilo. Povídali jsme si o tom jak se mají a co je trápí.

V neděli ráno jsme dojeli buchty a vrhli se na bitvu o poklad. Ta se vyvíjela postupně směrem, který kluci nečekali. Na začátku si mysleli, že budou pouze běhat a sbírat útržky zprávy, která nedávala smysl. Zjistili, že aby úkol splnili, budou muset oba týmy spojit síly. Po spojení sil se z této zprávy vyklubala Morseova abeceda, kterou přeložili a zjistili, že bojují o poklad a získali jeho údajnou polohu. Když na místo určení dorazili, zjistili, že to byla falešná indicie a musejí zpátky na srub, kde museli osvobodit krále a srub dobýt. Po výhře je král vzal do komnaty s pokladem.

Po náročné bitvě jsme obědvali párky s chlebem.

Po obědě jsme hráli živé Among us, při kterém si kluci vyzkoušeli obhajovat se, nebo naopak někoho obviňovat, sbírat důkazy, nebo je naopak zahrabávat.

Poté jsme srub uklidili, zabalili jsme si a auty se vydali na cestu domů…