Šmoulí přespání a vycházka za zvířátky

V pátek 6.1. v podvečer byla před naší klubovnou cítit velká nervozita. To se totiž nejmladší členové našeho střediska, šmoulata, scházela ke svému prvnímu přespání v klubovně.

Nervozita z nás ale velmi rychle opadla hned po té, co jsme v klubovně odložili své bundy a začali vybalovat spacáky. Museli jsme si totiž nachystat pelíšky, abychom se tím večer už nemuseli zdržovat. Jakmile byly pelíšky nachystané, přesunuli jsme se na galerii, kde jsme si pod taktovkou Aničky zahráli spoustu her například ovocný koš, ale  také jsme vyzkoušeli dřevěnou stavebnici nebo barevné židličky.

Mezitím co jsme si hráli nám Maruška s Denčou uvařily večeři, všemi oblíbené špagety se sýrem a kečupem. Všem nám moc chutnalo, někteří si dokonce i přidali.  Po večeři už  si nás vzal do parády Matěj se svým vyprávěním o zvířátkách. Dozvěděli jsme se zajímavosti o některých ptácích, lišce nebo třeba o srnkách. Než jsme si to všechno pověděli, už se na nás nachystala Renča s velkým hrncem, sklenicí sádla, semínky a co nás zajímalo nejvíce byl pytlík ptačí čokolády (čti pytlík sušených červíků). Tohle všechno jsme rukou smíchali a nandali do připravených mističek, přidali jsme k tomu provázek a dali ztuhnout do lednice. Ano, správně jste poznali, vyrobili jsme koule pro ptáčky.

Čas velmi rychle ubíhal a tak jsme po výrobě koulí navštívili koupelnu s kartáčkem a pastou, vyčistili jsme si zoubky, převlékli se do pyžámek a zachumlali se do svých spacáků. Byl už totiž večer a nás čekalo promítání filmu. Šmoulové se nám moc líbili a hodně jsme se u nich nasmáli.

Když film skončil, bylo už opravdu pozdě a tak jsme si popřáli dobrou noc, zavřeli jsme oči a ponořili se do říše snů.

Ráno po probuzení jsme si pobalili své věci a šli se nasnídat. Čerstvé housky se sýrem a paštikou, ovocný čaj a navrch ještě sladké cupcaky, které nám napekla Lucka, to byla naše snídaně. Potřebovali jsme nabrat sílu, protože nás ještě skála velká vycházka do přírody, abychom nakrmili zvířátka. Trasu si pro nás připravila Kačka. Naše kroky  směřovaly do Liblic. Cestou jsme mrkví nakrmili ovečky, u rybníka jsme naházeli krmení kaprům a celou cestu jsme pečlivě rozvěšovali koule pro ptáčky. Spoustu ptáčků jsme slyšeli, některé i viděli. Dokonce se na nás přiběhla podívat i veverka.

Když jsme se vrátili do klubovny, dali jsme si malou svačinku a pak už nás čekalo velké překvapení. Každý z nás dostal diplom za statečnost a malou sladkou i věcnou odměnu. Pak už jsme se museli rozloučit, protože náš čas už byl vyčerpán a před klubovnou na nás čekali rodiče.

 

Fotky z našeho přespání si můžete prohlédnout zde