Pololetní prázdniny

Je pátek ráno a my se scházíme před klubovnou, kde na nás už čekají vedoucí. Rychle odevzdat Kačí léky a kartičky pojišťovny, naložit si batoh do dodávky a hurá za kamarády.

Po nějaké době už jsme všichni a vyrážíme na nástupiště. Milan s Pájou kupují lístky a my se pomalu soukáme do vlaku na Kolín, kde nás čeká přestup na vlak do Pardubic.

Cesta vlakem byla krátká a než jsme se nadáli, byli jsme v Pardubicích. Před odchodem z Pardubického nádraží jsme se všichni oblékli do pláštěnek, protože silně pršelo, a i přesto někteří z nás promokli a do teplé klubovny se už moc těšili.

V klubovně na nás už čekaly batohy a další věci. Každý oddíl měl svou místnost, kam si své věci přesunul a zabydlel se. Po zabydlení přišel čas oběda. Kuřecí řízek s chlebem se nedal odmítnout.

Vedoucí měli během oběda jinou činnost, vymyslet, co se bude za tak ošklivého počasí dělat. Venkovní programy jsme museli přesunout na sobotu a naopak.

Tygříci vyrazili na bowling, Dračice a Krevetky vyráběly prstýnky z korálků, Poštolky a Pampelišky si zkusily vylézt na horolezeckou stěnu a Jestřábi s Krabíky si zahráli několik kolektivních her. Čas utíkal rychle. Kluci se vrátili z bowlingu a holky začaly uklízet horolezecké vybavení. Mílovy těstoviny byly úžasné a po chvilce klidu přišel večerní program. Pro Poštolky si jejich vedoucí a Pampelišky připravily “Limčapong”, Krevetky hrály karetní hry, Jestřábi s Krabíky hráli hry ve velkém sále a zbytek oddílů měl večerní hru po okolí.

Už jen vyčistit zuby, převléknout do pyžama a jít spát.

Ráno raníčko a nás už tahá sluníčko ze spacáků. Ranní hygiena, připravená snídaně a teplý čaj je ten nejlepší start do nového dne. Šmoulata nám už sedí ve vlaku a očekáváme je každou chvíli. Ostatní oddíly vyrazily do města. Krevetky a Tygříci lezli na horolezecké stěně, Jestřábi s Krabíky byli na lasergame, Poštolky šly do bazénu. Šmoulata mezitím dorazila do klubovny a zabydlovala se. Po obědě šly Poštolky do pohádkové zahrady za zvířaty, Šmoulata začala lézt na stěnu, Pampelišky s Orly šli do bazénu. Svačina se rychle přiblížila a kreativní čas nastal skoro pro všechny oddíly. Do večeře bylo ještě spousta času a lezení na stěně bavilo snad všechny.

Poslední večer a s ním je spojen film, čtení nebo zpívání. Každý oddíl si našel své.

V neděli ráno se nikomu z nás nechtělo vstávat. Všichni jsme věděli, že nás čeká nekonečné balení a uklízení. K obědu jsme měli milovaný Sázava burger.

Na zpáteční cestě na vlakové nádraží jsme na neurčitá místa dávali kamínky, které malovali rodiče na Papučích.

Fotky z prázdnin naleznete zde.