Svojsíkův závod z pohledu doprovodu

Jednou za dva roky je pro skauty a skautky pořádán Svojsíkův závod. Ten má prověřit jejich skautské, ale i všeobecné dovednosti a znalosti, jejich soudržnost a spolupráci. Tentokrát se závod konal pod záštitou střediska Ing. Ládi Nováka Český Brod.

Závod se uskutečnil jako dvoudenní a začínal v sobotu 22.4.2023 ráno v parku Škvárovna. Zde se sjely závodní hlídky z okresu Kolín a po krátkém nástupu a přivítání organizátorů se pustily na trať, která vedla různými stezkami až na louku u turistického rozcestí Pod Šemberem.

Trať museli závodníci absolvovat s plnou výbavou na dvodenní výpravu a po cestě plnit různé úkoly a výzvy. Jmenujme např. znalost první pomoci, vyhledávání informací, znalost přírody a skautské historie, prokázat šikovnost a fyzickou zdatnost. V cíli sobotní etapy pak museli prokázat schopnost postavit si přístřešek pro přespání hlídky a na ohni si uvařit večeři.

Za naše skautské středisko Psohlavci se zúčastnily hlídky Pampelišek, Dračic a Tygříků. S nástrahami závodu se všichni poprali velmi dobře a odnesli si mnoho nových zážitků a zkušeností. V dívčí kategorii se povedlo získat 8. a 12. místo, v chlapecké místo 5. Gratulujeme všem závodníkům.

Na fotografie ze závodů se můžete podívat zde.