Dračice na lezecké stěně

Jedno sobotní dopoledne začátkem května se náš oddíl Dračic vydal na horolezeckou stěnu v tělocvičně ZŠ Žitomířské.

Sešly jsme se v příjemném počtu u naší klubovny před kinem a společně zamířily na Chanosku, kde jsme se rozhodly procvičit své lezecké schopnosti. Před každým sportovním výkonem je důležitá rozcvička. To každý včetně Dračic víme, takže po malém zahřátí ve formě vybíjené jsme se pořádně protáhly. Nejdříve jsme si řekly pár bezpečnostních pravidel, co se lezení a jištění týče, a pak hurá na stěnu! Už ze začátku bylo poznat, kdo rozcvičku odflákl, a kdo ji naopak pojal poctivě, ale po seznámení se stěnou jsme byly z výkonů všech příjemně překvapené. Nejprve jsme malé skautky jistily my vedoucí, ale postupem času a s narůstajícím sebevědomím se holky odhodlaly jistit během lezení i navzájem, čímž získaly spoustu nových zkušeností a zážitků. Vedoucí se pochopitelně nedržely zpátky, a také se pokoušely stěnu zdolat – některé úspěšněji než druhé…

Po tom, co jsme si všechny sáhly na dno, na nás začala padat únava. Nohy nás bolely a ruce pálily. A tak jsme uznaly, že na ten den bylo lezení až až. Dračice mají ovšem vždy dost energie na oblíbenou „vracečku“, takže jsme náš den u stěny symbolicky ukončily tak, jak začal.

 

A jelikož byl krásný slunný den, a všechny jsme se pořádně zapotily, rozhodly jsme se odměnit na konci akce zmrzlinou nebo ledovou tříští. Každá zúčastněná Dračice odcházela s úsměvem na tváři. A ať už to bylo spíše kvůli zmrzlině nebo sportovně prožitému dopoledni, na další podobnou akci se jistě všechny těší.

Fotky z této akce naleznete v naší galerii.

 

 

Nela Smolíková