Hemžení Plaňany

V sobotu 9.9.2023 se na nádraží sešli zástupci z družin Šmoulat, Jestřábů, Krevetek a Panterů,aby se společně vypravili do Plaňan na Hemžení. Hemžení je tradiční akce, kterou pořádají plaňanští skauti pro širokou veřejnost.

Cesta vlakem uběhla rychle a my jsme brzy vystupovali v Plaňanech na nádraží . Už zbýval jen rychlý pěší přesun k místní skautovně, kde už byly nachystány nejrůznější atrakce a úkoly jako například strašidelný hrad, pohádkový tunel, střelba z luku, chůze na chůdách, metaná a mnoho dalších atrakcí. Také jsme se na malou chvíli mohli proměnit v dobrovolné hasiče a vyzkoušet si hašení.  Za každou splněnou disciplínu jsme dostali razítko a při nasbírání třiceti razítek jsme si mohli vybrat malou odměnu.

Kromě atrakcí jsme si mohli koupit i malé občerstvení například langoše, palačinky, klobásy či skvělou studenou bezinkovou limonádu. K zakoupení byly i nejrůznější drobnosti a sladkosti.

Čas velmi rychle uběhl a my se chtě nechtě museli vydat na zpáteční cestu na nádraží a odtud vlakem zpět do Brodu, kde na nás již čekali rodiče. No rozhodně jsme jim měli o čem vyprávět.

Fotky z celé akce si můžete prohlédnout zde