Poštolky v Běchovicích

Bylo nedělní dopoledne a Poštolky se vydaly na diskgolf. Před odjezdem vlaku jsme měly několik minut čas, tak jsme si zahrály několik her. Alespoň jsme se u toho zahřály a nebyla nám zima.

Po příjezdu na zastávku Praha-Běchovice střed, jsme vystoupily a šly si přečíst informační tabuli k diskgolfu. Po přečtení jsme se rozdělily na 2 stejnočlenné skupiny a vše mohlo začít. Čekalo nás první pořádné házení na koše a ne jen na stromy či značky.

Na začátku jsme se dočetly, že je celkem 18 stanovišť. Když jsme došly ke stanovišti číslo 5, měly jsme hlad. Bylo velké štěstí, že u tohoto stanoviště byl altánek a lavičky. Zde jsme se usadily a pustily do svačiny od maminek. Přece si vše nemůžeme snít hned? Vždyť ještě nebylo ani poledne? Nedá se nic dělat. Sbalily jsme si své věci a šly jsme se posunout o stanoviště dále, abychom vše prošly.

Sluníčko stoupalo výš a výš, my před sebou méně a méně stanovišť. Ano, bylo poledne. Přišel na nás hlad a čas na druhou svačinu. V tomto parku je mnoho jednotlivých laviček a tak jsme musely najít nějaké hřiště, kam se usadí 10 děvčat a 2 vedoucí. Holkám házení na koše krásně šlo, jako by ji šlo o nějaký pohár. Na konci stanoviště 15 bylo dětské hřiště a mnoho místa na sezení. Zde jsme se usadily a najedly. Jelikož jsme měly dost času do odjezdu domů, strávily jsme u tohoto hřiště několik minut a hrály různé hry.

 Holčičky už chtěly mít všech 18 stanovišť za sebou, aby se konečně vědělo, který tým vyhrál. Zabalily jsme si všechny své věci a šly. Do cíle to bylo asi jen 60 hodů. Konečně 18 stanoviště. Chvilku počkat na vlak a hurá domů.

I když dnes nemělo být hezké počasí, nám to krásně vyšlo. Fotky z naší akce si prohlédněte zde.