Žížalky na jezech

V září se udála jedna veliká změna. Družiny nejstarších dětí, Pampelišek a Orlů, se spojily v jednu a vznikla tak nová koedukovaná družina, která nese název Žížalky.

Hned první výprava Žížalek byla celkem nabitá adrenalinem, šlo o známý skautský závod Napříč Prahou přes 3 jezy. Závod se koná tradičně každý rok na svatého Václava (28. 9.) v Praze na řece Vltavě, kde jsou pro jeho účely zpřístupněny ke splutí skautské i neskautské veřejnosti 3 jezy.

Žížalky sestavily hned dvě závodní lodě, se kterými soutěžily v kategorii Dospělí OPEN – raft. Nutno říci, že závodit na raftu není žádná legrace a vidět kolem sebe prosvištět množství závodních pramic může být lehce demotivující, za zkušenost prohlédnout si například Karlův most zespod to ale stojí. Děti se ale nevzdaly a pádlovaly s nasazením všech sil až do cíle, kam dojely v časech 1:11:45 a 1:20:45. Ve své kategorii tak posádky obsadily 4. a 9. místo.

V cíli na ně od pořadatelů čekaly kupony, které pak mohly Žížalky vyměnit za klobásu, která všem po doplutí vyloženě bodla.

Výpravu završily Žížalky dle svého přání nákupem v obchodním domě Palladium a pak už se spokojeně vydaly směrem domů.