Vánoční pečení Surikat

Blíží se Vánoce, advent v plném proudu, maminky mají plno práce s pečením a proto jsme se rozhodly, že jim s tím pečením trochu pomůžeme. V sobotu 9.12. jsme se v 11:00 sešly u naší klubovny. Ale tentokrát nás nečekal žádný výlet. Holky si pro nás připravily těsto na perníčky.

Ještě než došlo na samotné pečení Terka si s námi zahrála pár her v galerii a ostatní vedoucí pilně připravovaly Zelenou na naše řádění. Maruška nám vyválela těsto a my mohly vesele vykrajovat. Mezitím Lucka s Aničkou připravovaly polevu a hlídaly, aby se perníčky nespálily.

Když už nám z těsta moc nezbývalo, ale  ještě nebylo vše dopečené, daly jsme si pauzu a svačinu od rodičů. Po naší krátké pauze nám holky přinesly upečené perníčky a zdobící pytlíky. My se do toho s radostí pustily. I přesto, že nám holky říkaly ať si polevu nesníme, že nám žádná nezbyde, nedalo se odolat. V mezičase nám nosily další upečené perníčky a my dál a dál zdobily. Holky si pak taky chtěly nazdobit jejich vykrájené perníčky a tak jsme si vzaly papíry a šly si kreslit. Lucka s Terkou bohužel zapomněly na jejich plech, protože byl poslední a na ty se často zapomíná, a tak to měly trošku přičmoudlé.

Ač se to nezdálo, čas se neúprosně krátil a bylo načase začít s úklidem. My uklidily po našich svačinách a tvoření. Holky zase po pečení a zdobení.

Když už nám zbývalo opravdu jen málo času, chtěly si s námi holky zahrát ještě něco v galerii, jenže zjistily, že ani po tak dlouhé době si všichni nepamatují jejich jména. A tak jsme místo her v galerii trénovaly jména na gauči. Pak už byl ale opravdu čas jít domů. Oblékly jsme se, vzaly si své krabičky s perníčky a mohly vyrazit.

Fotky s našeho pečení si můžete prohlédnout zde