Šmoulí procházka a hry v klubovně

Je sobota 20.1. a vstáváme do mrazivého,ale slunečného rána. Mráz nám ale vůbec nevadí, protože nás čeká další super šmoulí akce.

Ale vraťme se o pár dní zpět na naši úterní schůzku. Přípravy na sobotní procházku totiž začaly právě tam.  Náplní naší schůzky byla výroba lojových koulí pro ptáčky. No musíme si tedy přiznat, že po smíchání slunečnice, nejrůznějších druhů obilovin, sušených červíků a tuků se nám do toho moc ruce strkat nechtěly, ale pár odvážlivců se našlo, a tak jsme nakonec vyrobili spoustu koulí, které jsme zabalili do alobalu a dali na terasu ztuhnout…. pokračovat budeme v sobotu 😉

Takže zpět k dnešku… když jsme se před klubovnou sešli v krásném počtu 17 šmoulat, mohli jsme vyrazit na cestu. Naše kroky směřovaly k Chodotínskému rybníku.  Cestou jsme po stromech rozvěšovali námi vyrobené lojové koule a pozorovali jsme nejrůznější ptáky a jejich stopy. Na rybníku jsme viděli divoké kachny a letící volavku. Cestou pak sýkorky, kosy nebo holuby a také labutí stopy spoustu stop od drobného ptactva. Když jsme rozvěsili všechny koule , bylo jsme už v Liblicích. Tam jsme zamířili na nové dětské hřiště, kde jsme ho dali svačinku. Po zaplnění našich žaludků jsme se rozhodli vyzkoušet všechny prolézačky, které na místním hřišti mají. Bylo to super, lanové aktivity se nám obzvláště líbily, ale zima začínala být silnější než touha lézt a tak jsme vyrazili na cestu do klubovny.

V klubovně už na nás čekala Renča, která nám uvařila horký čaj. Když jsme se zahřáli, začaly holky pomáhat s přípravou oběda. Měli jsme skvělé těstoviny s rajčatovou omáčkou a sýrem. Všem to moc chutnalo, někteří si dokonce přidali a zbyly po nás jen prázdné misky. Po obědě, aby nám trochu slehlo před dalším programem, nám Anička přečetla pohádku.

A pak přišla na řadu další část našeho programu a to hry v klubovně. Renča vyndala že skříně spoustu společenských her např. člověče nezlob se, Jožina z bažin, domino, pexesa a také karty na prší. Každý si našel to své.  Vydrželi bychom hrát ještě dlouho, ale holky už nás volaly do galerie, kde nás čekala lezecká stěna a další hry, třeba Na jelena nebo kuželky.

Čas byl neúprosný a rychle se chýlil ke konci naší akce a tak jsme se vrhli na nezbytný úklid klubovny. Někteří z nás se chopili košťat, někteří vysavače, děvčata setřela prach a porovnala věci, aby byly na svých místech . Šlo nám to moc hezky, jsme opravdu skvělá parta šikovných šmoulat. Když jsme skončili klubovna se úplně blýskala a voněla čistotou.

Pak už jsme se jen oblékli a posbírali všechny své věci a mohli jsme vyrazit za rodiči, kteří už na nás netrpělivě čekali před klubovnou.

 

Fotky z naší procházky si můžete prohlédnout zde