Pololetní prázdniny mladších – Plzeň

Na letošních pololetních prázdninách jsme otestovali nový koncept – rozdělili jsme celé středisko na mladší a starší členy. My, mladší a čipernější, jsme vyrazili do Plzně.

Po dlouhé, ale nepříliš strastiplné cestě přes Prahu až na západ republiky, nás přijala za své supermoderní a ecofriendly skautská základna Senečák dominující malebnému prostředí Boleveckých rybníků.

Než jsme se ale mohli ubytovat, čekala nás interaktivní výstava v místním areálu Techmanie. Ve vedlejším planetáriu jsme pak proletěli blízkými i vzdálenými místy naší galaxie.

Plni nových informací jsme od vedoucích nafasovali mapu Plzně a v pořádku a bezpečí je odvedli až na Náměstí republiky, kde jsme my naopak od Martina měli možnost vyslechnout strhující historii města, ,z níž nám v paměti zůstala především informace o nejvyšší katedrále Česka, která je věnována svatému Bartoloměji.

Večerní program na základně, následující po tradičních sázavských burgerech k večeři, byl již rozdělen po oddílech – chlapci vyráběli panáčky z paracordu, starší děvčata vyrazila s kytarou ke zdejšímu ohništi a mladší se oddala hrám na pokoji.

Sobotní snídaně, následovaná po časném budíčku, musela být vydatná, protože jsme většinu dne plánovali strávit mimo naší klubovnu, na čerstvém vzduchu se zvířátky. Oddíl kluků vyrazil autobusem do farmaparku u Toma, kde nejprve načerpal energii a zahřál se teplým čajem, aby si poté mohl pohrát se zvířátky. Viděl mimo jiné ovce, kozy, kočky, lamy nebo prasata. Po farmaparku už následovala jenom pěší túra zpátky na základnu.

Oddíl holek jel pro změnu prozkoumávat plzeňské zoo. Tam bylo k vidění kromě zvířátek běžně žijících u nás I mnohem exotičtější druhy, jako třeba krokodýli, hroši nebo klokani. Nechyběla dokonce ani zastávka na výborné langoše. No a pak se i holky vydaly zpátky do klubovny.

V klubovně nás přivítal výborný guláš, který jsme si dali s chlebem, a který nás dokázal po celém dni venku hezky zahřát. Po guláši už následoval oddílový program. Kluci si zahráli kvíz se zvířátky v jídelně a hry na pokojích, zatímco holky hrály hru na Labilní jednorožce. K večeři jsme si pochutnali na Milánských těstovinách.

Nedělní ráno bylo ve znamení balení a úklidu klubovny, protože to byl náš poslední den pololetních prázdnin. Před odjezdem jsme ale měli ještě trochu času, takže jsme si mohli povědět o historii navštívené klubovny. Pak už nás čekala jenom cesta přes Prahu domů a návrat k maminkám.

Fotky z výpravy najdete v naší galerii.