Dračice a jejich oslava Dne sesterství

S Dračicemi máme na kontě už spoustu akcí a stále hledáme něco nového, takže když nás kontaktovaly holky ze střediska Ing. Ládi Nováka, že mají zájem s námi něco podniknout, byly jsme pro všema deseti!

V sobotu 9.3. jsme se rozhodly, že společně se skautkami z vedlejšího střediska oslavíme Den sesterství, což je mezinárodní svátek přátelství, který slaví skautky a skauti celého světa 22. února. Ano, s datem jsme se trochu nesešly, ale jarní prázdniny někdy do oslav prostě píchnou vidle.

 

Tento mezinárodní den přátelství, nebo také Den sesterství, jsme se rozhodly oslavit tím, že se naše skautky seznámí s klubovnou skautek z vedlejšího střediska a zahrají si s nimi jejich oblíbené hry a naopak.

Tento plán se zdál být skvělý, bohužel se nás sešel velký nepoměr a na seznamovací akci naše holky hrály velkou přesilovku a bohužel moc nových holek nepotkaly. No, co se dá dělat třeba se nás příště potká víc. I přesto se akce nadmíru povedla, holky se dozvěděly spoustu nových věcí a naučily nové hry. Určitě to však nebyla naše poslední společná akce, ten den jsme totiž hned začaly plánovat další společná dobrodružství.

Celou akci jsme zakončily za městskými hradbami, kde jsme i opekly buřty a topinky a hlavě zastřílely ze vzduchovek a luku.

Na fotky z akce se můžete podívat v naší galerii.