Výprava na Obrok

Pět let čekání na další ročník celorepublikového skautského setkání roverů jménem Obrok bylo u konce a náš Roverský kmen se toho prostě musel zúčastnit. Tentokrát se akce konala v Karlovarském kraji, v areálu zámku Valeč a před námi bylo 5 dní plných zážitků. Z výpravy před pěti lety jsme jeli pouze dva, takže pro většinu nových roverů to byla premiéra. Hned po příjezdu a zabrání míst pro stany jsme museli prozkoumat areál Valče, který byl značně rozsáhlý. V areálu již byly postaveny stánky s jídlem, místa pro doprovodné programy a také skautské muzeum. Večer Nás pak čekal velký zahajovací ceremoniál, kde se sešli úplně všichni účastníci akce.

Druhý den začal programem seznamováním, kde jsme mohli poznat ostatní rovery a rangers z jiných koutů republiky a také jsme se mohli zabavit netradičními sporty. Naši skupinu, ale především zaujala část lanových aktivit a určitě nelitujeme času stráveného právě tam. Naší radost z akce, ale přerušil silný déšť a bohužel špatné počasí následovalo i v dalších dnech. Naštěstí se večer počasí trochu zlepšilo a slibovaný ples před hlavní stageí se mohl uskutečnit.

Páteční dopolední program byl ve znamení spolupráce roverského kmene a tak si naše skupina na pár aktivitách zkoušela jak fungujeme jako tým a co bychom mohli zlepšovat. Odpoledne byl pro všechny připravený program služba, kde jsme měli pomáhat místnímu okolí – jako například úprava ohrady pro ovce, práce v zámecké budově nebo oprava ochrany ovocných stromů. Během služby, ale začalo opět pršet a většina těchto programů musela být přerušena. Počasí nám bohužel nepřálo, deště spíše přibývalo než ubývalo a z travnaté louky se pomalu, ale jistě stávala jedna velká bahnitá plocha. To nás, ale nezastavilo si užít večerní koncert a také přednášku reportéra Janka Rubeše.

Poslední programový den začal semináři, na který jsme se každý registroval podle našeho výběru. Měli jsme možnost si poslechnout jak to chodí na ministerstvu zahraničí z pohledu tiskového mluvčího, přednášku o poruchách příjmů potravy a nebo o vedení oddílu. Výběr byl opravdu rozmanitý. Odpoledne byla pro všechny jedna velká hra a v takovém počtu to byl opravdu zážitek. Večer jsme zakončili závěrečným ceremoniálem, pub quizem a diskotékou.

No a na neděli zbylo už jen balení a odjezd.

Obrok se nevydařil počasím, ale mimo to jsme si všichni akci užili na maximum. Z akce se vracíme s tím, že jsme poznali nové skautské tváře, zkusili si nové věci a snad to bude mít celkově pozitivní vliv na náš kmen jako celek. Další Obrok nás bude čekat až za tři roky a uvidíme jak se náš roverský kmen do té doby obmění. Zájem vyrazit znovu tu, ale určitě je.

Fotky z naší výpravy si můžete prohlédnout zde

Za roverský kmen Matěj Baladrán